Ви тут:
Медицина Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

На Полтавщині 17 інфекційних відділень готові надавати медичну допомогу хворим та підозрілим на коронавірус

На Полтавщині 17 інфекційних відділень готові надавати медичну допомогу хворим та підозрілим на коронавірус

У регіоні продовжує роботу Оперативний штаб при Полтавській ОДА щодо запобігання занесенню і поширенню на території області гострої респіраторної хвороби COVID-19.

Про це 17 березня під час апаратної наради в голови Полтавської облдержадміністрації повідомив керівник обласного Департаменту охорони здоров’я Віктор Лисак.

 

“У полтавському регіоні відпрацьована мережа лікарняних закладів, які будуть надавати медичну допомогу хворим та підозрілим на коронавірус: 17 інфекційних відділень із загальною кількістю ліжок 427, із них боксованих – 241, напівбоксів – 186. Визначені приміщення для ізоляції та обсервації на 817 осіб у 13 пунктах області”, – розповів Віктор Лисак.

Читайте також: Кількість людей, які приїжджають з-за кордону і потребують самоізоляції, є набагато більшою, – Віктор Лисак

Більш того, налагоджена робота щодо спостереження сімейними лікарями за громадянами, які перетнули кордон України, в режимі самоізоляції за місцем їхнього проживання. Наразі на самоізоляції знаходиться 30 осіб.

Голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов розказав, що новостворений Оперативний штаб при облдержадміністрації працюватиме цілодобово.

Читайте також: На Полтавщині працює телефонна гаряча лінія щодо консультації з птань коронавірусу

Також обласна влада виконуватиме постанову Кабінету Міністрів щодо обмеження міжміських та міжобласних сполучень.

“Вимагаю від бізнесу проявити відповідальність і перевести якомога більше співробітників на дистанційний режим роботи, зберігши всі виплати. Адже світова практика довела, що заходи особистої гігієни та самоізоляція – найефективніші методи боротьби з коронавірусом. Так само звертаюся до приватних перевізників: у громадському транспорті має постійно проводитися дезінфекція. У автобусах та тролейбусах перевозити не більше 20 людей. Пасажири повинні відчувати себе в безпеці, інакше ми ухвалюватимемо відповідні управлінські рішення”, – заявив Олег Синєгубов.

Також він анонсував щоденні оперативні брифінги по ситуації з коронавірусом. Ящо громадяни помітили, що окремі громадські заклади усе-таки функціонують, не виконуючи постанову Уряду, вони можуть звернутися з відповідною скаргою до Національної поліції.

Для надання підтримуючої кисневої терапії за наявності тяжкої гострої респіраторної інфекції в області передбачені відділення реанімації та інтенсивної терапії КП «Полтавська обласна клінічна інфекційна лікарня» Полтавської обласної ради на 6 ліжок, а також 3 міжрайонних реанімаційних відділення: КНП «Миргородська центральна районна лікарня» Миргородської районної ради – 6 ліжок; КП «Лубенська лікарня інтенсивного лікування» Лубенської міської ради – 6 ліжок; КНП «Лікарня інтенсивного лікування «Кременчуцька» Кременчуцької міської ради – 12 ліжок.

Для поповнення резерву виробів медичного призначення в області додатково виділено 1 577 498 гривень.

Нагадаємо, 16 березня на засіданні Регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Олег Синєгубов ухвалив рішення створити Оперативний штаб при Полтавській ОДА, який працюватиме цілодобово й швидко вирішуватиме всі питання з протидії поширенню коронавірусу.

Система Orphus