Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

З 2021 року будемо змінювати підхід щодо відшкодування вартості путівок на оздоровлення дітей, – Наталія Шкоденко

З 2021 року будемо змінювати підхід щодо відшкодування вартості путівок на оздоровлення дітей, – Наталія Шкоденко

18 лютого відбулось засідання постійної комісії Полтавської обласної ради з питань молодіжної політики, спорту та туризму за участі голови облради Олександр Біленького, голови комісії Олександра Алексюка, депутатів облради, заступників голови Полтавської ОДА Дмитра Луніна та Катерини Рижеченко.

На комісії обговорили обласну програму з оздоровлення та відпочинку дітей на Полтавщині. Заступник начальника Управління у справах сім’ї, молоді та спорту Полтавської ОДА Наталія Шкоденко повідомила, що обласну програму з оздоровлення дітей на 2020-2024 роки реалізовуватимуть у двох напрямках: допомога сім’ям в організації відпочинку дітей та збереження мережі закладів оздоровлення. У 2020 році збережеться механізм відшкодування частини вартості путівки на умовах співфінансування обласного та місцевих бюджетів — 50/50. А в 2021 році підхід планують змінити.

“Допомогу сім’ям в організації оздоровлення дітей планується проводити у  кількох напрямках. Це закупівля путівок за кошти обласного та місцевого бюджетів, оздоровлення дітей пільгових категорій у комунальних дитячих закладах оздоровлення та відпочинку обласної ради. Як діти пільгових категорій, так і діти без статусу можуть скористатись механізмом відшкодування частини вартості путівки. Останнє передбачає надання субвенцій з обласного бюджету місцевим бюджетам за умови співфінансування ними обласної програми своїх бюджетів. Порядок відшкодування такий: у 2020 році — співфінансування повинно бути 50/50, з 2021, враховуючи процес децентралізації, змінюємо підхід: даємо більшу навантаженість на місцеві бюджети. Співфінансування буде становити 60/40, де 40% – з обласного бюджету, а 60% з місцевих бюджетів”, – зазначила Наталія Шкоденко.

Читайте також: “Літо на Полтавщині”: якою є обласна програма з оздоровлення та відпочинку дітей на 2020-2024 роки

Приміром, за час дії обласної Програми оздоровлення та відпочинку дітей на 2015-2019 роки показник охоплення дітей оздоровленням зріс з 55% у 2015-у до 70% у 2019 році. Кількість дітей, охоплених відпочинком, зросла з 2016 року, коли запрацював механізм відшкодування частини вартості путівок. За останні 4 роки на Полтавщині вдалось підвищити на 46,5% спроможність сімей щодо оздоровлення дітей та зменшити на 23,5% фінансове навантаження на власників дитячих закладів. Водночас, до 80% збільшилась наповнюваність дитячих закладів, які, в свою чергу, почали підвищувати якість послуг.

Також Наталія Шкоденко розповіла про виконання обласної Програми реалізації молодіжної політики, підтримки сім’ї, забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків на 2015-2019 роки.

“У сфері сімейної політики та домашнього насильства за ознаками статі зусилля були спрямовані на підтримку сімей, насамперед тих, які потребують особливої соціальної уваги і підтримки в складних життєвих обставинах. У Полтавській області проживає 8 тис. 975 багатодітних сімей, де виховуються 29 тис. 728 дітей. У порівнянні з 2015 роком, кількість багатодітний сімей збільшилась на 837, а дітей – на більше, ніж 3 тисячі. У регіоні налічується 15 родин, які виховують трійні”, – додала Наталія Шкоденко.

Система Orphus