Ви тут:
Полтавщина Спорт Суспільство 

Відомий полтавець спричинив гучний скандал в українському боксі

Відомий полтавець спричинив гучний скандал в українському боксі

Перехід Віктора Вихриста у професіонали перед Олімпіадою — 2020 дорого обійдеться його команді.

Нагадаємо, наприкінці січня один з кращих боксерів-любителів України Віктор Вихрист вирішив розпочати професійну кар’єру. При цьому зробити це він вирішив перед Олімпіадою-2020, де міг би поборотися за медаль для України.

“Враховуючи вищевикладене Виконавчий комітет Федерації боксу України вирішив ініціювати перед КДК ФБУ наступне:
– дискваліфікувати особистого тренера Віктора Вихриста Олександра Ляхового від участі, як тренера та секунданта боксерів, на чемпіонатах та Кубках України з боксу в усіх без виключення вікових групах терміном на 3 роки;
– висловити недовіру менеджеру Віктора Вихриста Андрію Котельнику, та заборонити йому приймати участь в усіх без виключення офіційних заходах ФБУ, включаючи чемпіонати та Кубки України з боксу в усіх вікових групах, в якості тренера чи офіційного представника Федерації боксу міста Львова тощо, терміном на 3 роки;
– висловити недовіру керівництву Федерації боксу міста Львова, президентом якої нещодавно було обрано Андрія Котельника, в зв’язку з допущенням ситуації, яка призвела до втрати нашою державою провідного боксера напередодні надзвичайно важливих ліцензійних стартів”, – йдеться на сайті Федерації боксу України.

Слід зазначити, що боксер підписав контракт з німецькою промоутерською компанією EC Boxing Promotion.
При цьому на професійному ринзі боксер виступатиме не під своїм прізвищем, а як Віктор Фауст.

Віктор Вікторович Вихрист — український боксер-любитель. Чемпіон Європи (2017), багаторазовий чемпіон та призер чемпіонату України (2013, 2014, 2015, 2016). Заслужений майстер спорту України.

Професійний бокс (іноді професіональний бокс) — вид спорту, в якому бокс є основним заняттям спортсмена, способом заробітку.
Боксери-професіонали не можуть виступати у змаганнях боксерів-любителів, а боксери-любителі не беруть участь у змаганнях професіоналів. Аматорським боксом зазвичай починають займатися з 11 років і з 12 років виступати в змаганнях. Професійним боксом займаються з 18-20 років.

Бої боксерів-професіоналів проводяться в 17 вагових категоріях. Контрольне зважування учасників майбутнього бою виробляє супервайзер не раніше, ніж за 24 години, але не пізніше 8 годин до початку бою. Час зважування визначає промоутер поєдинку. Боксерів-професіоналів зазвичай зважують на електронних або медичних вагах у присутності їхніх представників, преси, а іноді і глядачів, і ця процедура грає роль підготовки до основного шоу.
Якщо вага боксера не відповідає заявленій на матч категорії, йому дається 1 годину для приведення ваги в норму. Якщо, незважаючи на його зусилля, вага все одно не відповідає нормі, то майбутній бій в принципі може не скасовуватися. Проте перемога боксера з перевищенням ваги не є підставою для підвищення його рейтингу.

Фото – freepik.com

Система Orphus