Ви тут:
Полтавщина Спорт Суспільство 

Зірковий полтавський боксер відмовився від Олімпіади заради професійної кар’єри

Зірковий полтавський боксер відмовився від Олімпіади заради професійної кар’єри

Віктор Вихрист хоче спробувати себе у професіоналах, через що втратить право взяти участь у Олімпійських іграх (Токіо).

Як повідомляє Спорт 24, один з кращих боксерів-любителів України Віктор Вихрист вирішив розпочати професійну кар’єру.

При цьому зробити це він вирішив перед Олімпіадою-2020, де міг би поборотися за медаль для України.

«У Віктора була ліцензія на виступ на Олімпіаді-2020, однак ми вразили його пропозицією, тому він і обрав нас. Його перехід має стати першим кроком нашої нової історії. З такими боксерами ми зможемо вигравати великі бої в Лас-Вегасі», – прокоментував угоду промоутер Ерол Джейлан.

Віктор Вікторович Вихрист — український боксер-любитель. Чемпіон Європи (2017), багаторазовий чемпіон та призер чемпіонату України (2013, 2014, 2015, 2016). Заслужений майстер спорту України.


Боксер підписав контракт з німецькою промоутерською компанією EC Boxing Promotion.

При цьому на професійному ринзі боксер виступатиме не під своїм прізвищем, а як Віктор Фауст.

Професійний бокс (іноді професіональний бокс) — вид спорту, в якому бокс є основним заняттям спортсмена, способом заробітку.

Боксери-професіонали не можуть виступати у змаганнях боксерів-любителів, а боксери-любителі не беруть участь у змаганнях професіоналів. Аматорським боксом зазвичай починають займатися з 11 років і з 12 років виступати в змаганнях. Професійним боксом займаються з 18-20 років.

Бої боксерів-професіоналів проводяться в 17 вагових категоріях. Контрольне зважування учасників майбутнього бою виробляє супервайзер не раніше, ніж за 24 години, але не пізніше 8 годин до початку бою. Час зважування визначає промоутер поєдинку. Боксерів-професіоналів зазвичай зважують на електронних або медичних вагах у присутності їхніх представників, преси, а іноді і глядачів, і ця процедура грає роль підготовки до основного шоу.

Якщо вага боксера не відповідає заявленій на матч категорії, йому дається 1 годину для приведення ваги в норму. Якщо, незважаючи на його зусилля, вага все одно не відповідає нормі, то майбутній бій в принципі може не скасовуватися. Проте перемога боксера з перевищенням ваги не є підставою для підвищення його рейтингу.

Фото – freepik.com

Система Orphus