Ви тут:
Відео децентралізація Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Чи з’явиться Кринківська ОТГ у Глобинському районі: у Полтавській ОДА обговорюють формування територій громад області

Чи з’явиться Кринківська ОТГ у Глобинському районі: у Полтавській ОДА обговорюють формування територій громад області

У Полтавській ОДА відбулось засідання дорадчої комісії щодо розгляду проблемних питань під час формування громад Полтавської області. Цього разу вирішували питання Глобинського району.

Нині у районі існує одна ОТГ – Глобинська. Існує можливість створення ще однієї Кринківської громади з центром у селі Великі Кринки. Однак навколишні сільські ради: Заможненська, Землянківська, Зубанівська, Івановоселищенська, Купєватівська, Манжеліївська – виявили бажання приєднатись до Глобинської ОТГ. Лише у Федорівській сільській раді жителі не дійдуть згоди — частина людей хоче об’єднатись з Глобинською ОТГ, а решта утрималась від прийняття рішення. Староста сільради говорить, що вони знаходяться у найгіршому становищі: населений пункт є найвіддаленішим і від Кринок, і від Глобино.

Голова Глобинської ОТГ Станіслав Джусь зазначив, що Мінрегіон розглядає можливий перспективний план Глобинського району з Градизькою та Глобинською громадами.

«Всі сільські ради, які ввійдуть до можливої Кринківської громади, надали згоду приєднатись до Глобинської ОТГ, окрім Федорівської. Там ні «за», ні «проти» не набралось голосів. Кринківська громада зрозуміла, що хоче бути центром. Минулого тижня було засідання Мінрегіону, де були розглянуті пропозиції щодо формату Глобинського району з можливим перспективним планом громад Градизької і Глобинської ОТГ, де обидві громади визнані спроможними», – зазначив Станіслав Джусь.

На території Кринківської сільської ради проживає 3,5 тисячі населення. Це найбільша сільрада у Глобинському районі. У 2015 році сільрада ініціювала об’єднання. Суміжні сільради не підтримали, говорить сільський голова Алла Ніколенко.

«На обговореннях і сесіях сільських рад прийняли рішення без єдиної цифри, говорячи, що Кринківська сільська рада неспроможна. Хоч за всіма показниками і методиками вона є спроможною громадою. Враховуючи факт, що ми сьогодні приймаємо рішення не на один рік, а на десятиліття, прохаю відкинути всі амбіції й бажання і скористатись тим, що у нас є методика. Спираючись на неї ми можемо вийти зі складного питання. У 2015 році Кринківська сільська рада ініціювала об’єднання. Всі суміжні сільради не підтримали. Люди сказали, що добровільно об’єднуватись не будуть. Основний меседж на обговореннях був той, що Кринки є неспроможними. За старою методикою ті центри, які були колись районними (Кринки були районним центром) автоматично ставали центрами громад. Ми були впевнені: настане час, і ми станемо центром громади», – говорить Алла Ніколенко.

Депутат Полтавської обласної ради Інна Авраменко зазначила, що варто дати шанс Кринківській громаді на існування для розвитку територій.

«Якщо говорити з державницької позиції, найголовніше – ми повинні дати шанс зрости Кринківській громаді. Стати точкою розвитку. Це буде прекрасна співпраця у розрізі трьох громад: Градизької, Глобинської і Кринківської. У Великих Кринках є школа, 2 дитячі садочки, амбулаторія з денним стаціонаром. Якщо Кринки приєднати до Глобинської ОТГ, 4 тисячі населення втратять всі доступності. ЦНАП у Глобино не зможе обслужити 26 тис. населення», – зазначила Інна Авраменко.

Насамкінець голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов акцентував, що всі пропозиції щодо Глобинського району врахують.

“Всі пропозиції по Глобинському району, які висловили представники сільрад, будуть враховані при подачі пропозицій до Мінрегіону”, – резюмував очільник Полтавщини.

Система Orphus