Ви тут:
Відео Культура Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

“Черкаси. Останній корабель у Криму”: прем’єра повнометражного фільму у Полтаві

“Черкаси. Останній корабель у Криму”: прем’єра повнометражного фільму у Полтаві

Фільм “Черкаси. Останній корабель у Криму” називають першим повнометражним фільмом про українські військово-морські сили в історії національного кінематографа.

“Черкаси” – український повнометражний художній фільм режисера Тимура Ященка. Розповідає про однойменний мінний тральщик, заблокований у 2014 році російськими військами в бухті озера Донузлав під час анексії Криму, який три тижні чинив опір ворогу і став єдиним з 9 українських кораблів, що не спустив державний прапор.

До полтавських глядачів на допрем’єрний показ стрічки у кінотеатр Wizoria Колос завітали моряки тральщика “Черкаси”, які в реальному житті чинили опір агресії та зіграли ролі у кіно. Михайло Воскобойник розповідає, що після зйомок фільму задумався про акторську кар’єру.

“Режисер запропонував мені знятись у фільмі, повірив у мене. Так я знявся у “Черкасах”. 70% показаного у фільмі – це вигадка. Але про всі події сказано у стрічці – реальні вчинки, обставини. Тоді, у 2014 році, було страшно, існувала загроза життю. Ми всі розуміли, що російські війська озброєні краще, ніж ми. Тим більше, у Чорному морі були крейсери, ракетні кораблі РФ. Знімаючись у фільмі, я згадав свої почуття і просто грав сам себе. Мене дуже зацікавив кінематограф, планую і далі цим займатись”, – розповів Михайло Воскобойник.

Натомість моряк Антон Толмачов зізнається, що акторство його не зацікавило, тому й надалі буде перебувати на морському флоті.

“Нічого складного не було під час знімального процесу. Просто режисер дав настанову грати самого себе. Ні, я не бачу себе в акторстві. Спробував, це цікаво, це багато знайомств, але це просто цікавий досвід і все”, – говорить Антон Толмачов.

Фільм створювався у тісній співпраці та завдяки сприянню Воєнно-Морських Сил і Генерального Штабу Збройних Сил України. Силові відомства надали справжні кораблі флоту та спеціальне військове обладнання, а для фільмування екшн-сцен залучалася бойова армійська авіація, військовослужбовці, в тому числі спецпризначенці (“морські котики”). Деякі сцени знімались під час навчань ВМС України. Командир тральщика “Черкаси” Юрій Федаш консультував знімальну команду під час роботи над стрічкою. До акторського складу увійшли моряки, які під керівництвом Федаша тримали оборону на кораблі у 2014 році.

Прем’єра фестивальної версії фільму “Черкаси” відбулася 16 липня 2019 року на Одеському міжнародному кінофестивалі. Також стрічку презентували в основному конкурсі 35-го Варшавського міжнародного кінофестивалю, що проходив у жовтні 2019 року.

У широкий прокат на екрани кінотеатрів фільм “Черкаси” виходить 27 лютого.

 

Система Orphus