Ви тут:
Культура Полтавщина Суспільство 

У Гадячі створять музей-садибу «Просвітителі ХІХ століття»

У Гадячі створять музей-садибу «Просвітителі ХІХ століття»

У Гадячі з’явилась можливість здійснення давньої мрії щодо створення музею-садиби «Просвітителі ХІХ століття», присвяченого цвіту гадяцької інтелігенції того часу (родинам Панаса Мирного та Драгоманових-Косачів). Зокрема, далекий родич сестри Панаса Мирного, наш земляк Дмитро Цимиренко вирішив подарувати громаді садибу, що належала сестрі Панаса Мирного і має історичну та архітектурну цінність.

Про це повідомили у Гадяцькій ОТГ.

Після переговорів з міським головою Володимиром Нестеренком, Дмиро Цимиренко розпочав передачу на баланс Гадяцької міської ОТГ садибу, за умови, що міська рада забезпечить фінансування згідно з Програмою щощо відродження історико – культурної спадщини Гадяцької міської ОТГ та проведе необхідний капремонт будинку і історичну реконструкцію садиби.

“Тут проводитимуться екскурсії-подорожі на гостину до славних земляків, організовуватимуться театралізовані історичні перфоманси, літературні читання, конкурси та майстер-класи, вечори-зустрічі і засідання літоб’єднань, інтерактивні музейні екскурсії”, – зазначають у Гадяцькій ОТГ.

У перспективі планується відтворити дану територію максимально наближеною до тих часів, коли вона належала родині Панаса Мирного, пов’язавши з родиною Драгоманових – Косачів, що жили по сусідству. Буде створено цікавий туристичний об’єкт з сучасною та зручною інфраструктурою для жителів і гостей міста.

Система Orphus Поделиться на fb