Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Під Полтавською ОДА жителі Коломацької ОТГ протестували проти об’єднання з Новоселівською ОТГ

Під Полтавською ОДА жителі Коломацької ОТГ протестували проти об’єднання з Новоселівською ОТГ

Сьогодні з 10:00 на майдані біля Полтавської облдержадміністрації зібралися близько 200 людей. Мешканці Коломацької ОТГ, Старицьківської, Степненської та Василівської сільрад – вийшли на акцію, щоб висловити свій протест проти приєднання їх до складу Новоселівської ОТГ.

Люди тримали у руках плакати з написами “Руки геть від Коломацької ОТГ”, “Дайте спокій Коломацькій ОТГ”, “Наше бажання – бути почутими”, “Воля народу – формат 4-Х”, “Коломацькій ОТГ бути”.

“До мене вчергове звернулися люди і сказали, що робитимуть акції протесту. Настрої у людей різні, але, я впевнений, що сьогоднішня акція буде мирна. Вони хочуть бути почутими. Зараз ми боїмося, щоб не затвердили перспективний план у форматі, який подала Полтавська ОДА. Якщо навіть він буде затверджений, ми підемо до суду”, – сказав голова Коломацької ОТГ Євген Почечун.

 

Він також додав, що мешканці Коломацької ОТГ, як об’єднана громада, вже прожили один рік, і люди бачать зміни на краще. А Новоселівська ОТГ – це лише назва, бо вся їхня адміністрація вже знаходиться в Полтаві.

Поскандувавши 10 хвилин під стінами адмінбудівлі, ініціативна група, у складі 9 мешканців, разом з головою Коломацької ОТГ, зібралися самі піти до голови Полтавської ОДА. До невдоволених людей прийшов перший заступник голови Полтавської ОДА Дмитро Лунін.

“Цими людьми просто маніпулюють, бо ніхто не хоче вникнути у суть самої проблеми. Ніхто з них офіційно не звертався до Мінрегіону з відповідними документами. У нас є бачення, що Коломацька ОТГ є фінансово неспроможною громадою, тому слід проводити укрупнення”, – сказав Дмитро Лунін та наголосив, що облдержадміністрація не створює і не роз’єднує громади, бо не має таких повноважень.

“Маємо Перспективний план розвитку області, який ми за методикою маємо зробити. Громади з низькою спроможністю відповідно потребують укрупнення. Ми подали своє бачення до Кабінету Міністрів, який має розглянути його і приймати вже рішення”, – додав перший заступник голови ОДА.

Проте результатом розмови з першим заступником люди залишилися невдоволеними. Тож, вийшовши з адмінбудівлі до гурту мітингувальників, на знак протесту, заблокували  вхід до ОДА майже на 30 хв.

“Ми битимемося до останнього. Якщо буде треба, штурмуватимемо Президента. Але не відступимося”, – сказала мешканка громади, активістка Антоніна Опошнян.

Розійшлися люди близько 11:30.

До речі, сьогодні – це вже друга акція протесту. Перша відбулася 15 січня, коли люди перекрили дорогу державного значення М-03 на перехресті сіл Степне та Коломацьке.

      

 

Система Orphus Поделиться на fb