Ви тут:
Освіта Полтавщина Суспільство 

У школі на Полтавщині облаштують медіастудію з сучасним студійним обладнанням

У школі на Полтавщині облаштують медіастудію з сучасним студійним обладнанням

Восени 2019 року проект Youth MediaLab, яке спеціалізується на розвитку шкільних молодіжних медій, оголосив конкурс. За його результатами експерти обирають 20 навчальних закладів, де впродовж 2019-2020 навчального року встановлять сучасні медіастудії.

Як повідомляли раніше у Міністерстві освіти і науки України, з-поміж 500 шкіл та закладів позашкілля експерти відібрали 20 фіналістів. Серед перелік переможців конкурсу потрапила Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1 Горішньоплавнівської міської ради Полтавської області.

За словами директора школи Наталії Тягай, обладнання для медіастудії отримають від організаторів орієнтовно вже у січні наступного року.

«Десь у жовтні у кожну школу надійшло запрошення взяти участь у конкурсі на отримання медіалабораторії. Це запрошення було підтримано Міністерством освіти і науки. Оскільки у нас є пріоритетний напрямок робототехніки, я запропонувала вчителю Олександру Роману разом з його командою створити відеоролик з тих відео, які вони знімають для участі у різноманітних конкурсах. У них багато відеоматеріалу, тому вони створили ролик, ми оформили відповідні документи й надіслали організаторам на конкурс. Через деякий час надійшло повідомлення, що ми потрапили у 20-ку фіналістів. Нам надіслали фото обладнання, яке воно буде. У листопаді вже підписали договір, згідно з яким ми надаємо приміщення. У січні наступного року організатори вже завезуть обладнання. Згідно з договором, ми маємо щомісяця створювати інформаційні ролики по робототехніці. З міського бюджету вже виділена певна сума коштів, щоб цьогоріч обладнали приміщення, забезпечили звукоізоляцію, а на наступний рік закладені кошти на придбання меблів у кабінет», – говорить Наталія Тягай.

Варто зазначити, що у школі вивчають напрямки «Медіакультура» та «Робототехніка».

Фото зі сторінці Youth MediaLab у Фейсбук

Проект Youth MediaLab встановлює сучасні медіастудії у 20 закладах освіти у 2019-2020 навчальному році; проводять навчання для шкільних редакцій; створюють Всеукраїнську медіаплатформу Youth MediaLab, де шкільні медіа зможуть постити, лайкати, шерити одне одного та брати участь у конкурсах; проводять навчання для вчителів-кураторів шкільних редакцій.

Студійне обладнання для медіастудії включатиме:

  • монтажний комп’ютер

  • цифровий фотоапарат з об’єктивом (з функцією відеозйомки)

  • веб-камеру для трансляцій

  • набір студійного світла

  • цифровий диктофон

  • штатив

  • студійний тканинний фон

  • Wi-Fi роутер

  • відповідне програмне забезпечення.

Читайте також: У шкільний курс вводять новий предмет: як це відбувається на Полтавщині

Нещодавно Міністр освіти і науки Ганна Новосад заявила, що школярів навчатимуть медіаграмотності в рамках запровадження нового державного стандарту базової освіти. 

А Міністр оборони Андрій Загороднюк наголошував на необхідності вивчення у школі принципів інформаційної та кібернетичної безпеки.

поширити новину: