Ви тут:
Суспільство Україна 

Уряд змінив перелік державних підприємств, що мають стратегічне значення для економіки і безпеки України

Уряд змінив перелік державних підприємств, що мають стратегічне значення для економіки і безпеки України

20 листопада, на своєму засіданні Уряд оптимізував перелік об’єктів державної власності, що мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави. Таке рішення покликане актуалізувати діючий перелік стратегічних підприємств та посилити контроль за ефективним використанням і збереженням їх майна.

Про це повідомили у прес-службі Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України.

Так, до діючого переліку стратегічних 321 підприємства, урядовим рішення включено ще 4 об’єкта:

АТ Укрзалізниця -так як це підприємство входить до реєстру великих платників податків та є природним монополістом.

ДП Науково-дослідний та конструкторсько-технологічний інститут трубної промисловості ім Я. Осади, – відповідає критеріям стратегічних підприємств, частка продукції яких на загальнодержавному ринку товарів має важливе соціально економічне значення.

ПАТ Національна суспільна телерадіокомпанія України – відповідає критерію стратегічного підприємтсва так як кількість працюючих працівників перевищує 5000 осіб, а також є великим платником податків.

ДСП Центральне підприємство з поводження з радіоактивними відходами – відповідає аж трьом критеріям стратегічних підприємств, зокрема: внесено до категорії цивільної оборони, є підприємством, контроль за діяльністю яких з боку держави гарантує захист громадян від наслідків впливу неконтрольованого виготовлення, використання або реалізації небезпечної продукції та є виконавцем загальнодержавних цільових науково-технічних програм і державних замовлень.

Також цією постановою Уряд виключив з наявного переліку 39 об’єктів, з них: 4 об’єкти Мінекономрозвитку, діяльність яких не відповідає жодному з критеріїв, 4 об’єкти, на базі яких утворено АТ “Українська залізниця”, які припинені як юридичні особи та 31 об’єкт Держкомтелерадіо, реорганізовані шляхом приєднання до ПАТ “Національна суспільна телерадіокомпанія України”.

Також слід зазначити, що на сьогодні законодавством не передбачена заборона на приватизацію підприємств, включених до Переліку об’єктів державної власності, що мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави.

Перейти до вмісту