Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

У Полтаві презентували поштові конверти і марки до 250-річчя від дня народження Івана Котляревського

У Полтаві презентували поштові конверти і марки до 250-річчя від дня народження Івана Котляревського

Сьогодні, 8 листопада, у Полтавському краєзнавчому музеї імені В. Кричевського відрилась друга регіональна філателістична виставка «Полтавафілекспо». Цьогоріч вона присвячена 250-річчю від дня народження славетного земляка Івана Котляревського.

Нагадаємо, перша філателістична виставка у Полтаві була присвячена 100-річчю перших поштових марок.

Спеціально до ювілею Літературно-меморіальний музей імені І. Котляревського замовив у ПАТ «Укрпошта» марки, де зображена садиба письменника. Також «Укрпошта» виготовила спеціальні поштові конверти, на який зображені малюнки 1978 року художника Євгена Путрі «Котляревський та його герої». Тож, у рамках філателістичної виставки відбулось спецпогашення поштових конвертів і марок.

Окрім різноманітних марок, на виставці експонують ще й архівні документи.

«Тисячі експонатів, 25 філателістів презентують свої колекції. Представлені 9 регіонів України. Є і марки, й документи – це клас ревеню — це не поштові марки, а гербові збори», – пояснює голови правління Полтавського обласного товариства філателістів Михайло Меллін.

Одним з таких найстаріших експонатів пишається філателіст Анатолій Кравченко, який займається філателією з 1966 року.

«Цей документ датований 1782 роком. Це найстаріший експонат в колекції. Він зберігався у людей, а я його купив у колекціонера. В ті часи ще марок не було. Вони з’явились у 1875 році. До того всі документи йшли без марок. Просто ставили гербову печатку»

Друга регіональна філателістична виставка «Полтавафілекспо» триватиме 3 дні.