Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

100-річчя поштових марок України у Полтаві відзначили першою виставкою філателії (ФОТО)

300 поштових карток, 500 конвертів та більше 2 тисяч марок — все це представили на першій з часів незалежності філателістичній виставці у Полтаві. Відкрилася вона у Полтавському краєзнавчому музеї сьогодні, 16 листопада, і триватиме до 18 листопада.

Полтавщина – єдиний регіон України після Києва, де організували велику виставку філателії «Полтавафілекспо» до 100-річчя перших поштових марок України.

«Сьогодні відкриття виставки, а завтра сюди приїдуть філателісти з Дніпра, Кропивницького, Харкова, Сум, будуть обмінюватись досвідом, проводити дискусії. Всі експонати зібрали у 40 експозиційних стендів. Окрім конвертів, марок та поштових карток тут є ще одна виставочна колекція бон — грошових знаків. Такі колекції й експозиції збираються роками», – розповів голова правління Полтавського обласного товариства філателістів Микола Меллін.

На виставці можна побачити філателістичні колекції різних років, що стосуються ракетної та повітряної справи, автомобілів, історії, музики. Окремий стенд присвячений Полтавщині та видатним діячам цього краю. А на одному з перших стендів презентовані поштові марки 100-річної давнини, що виходили у світ у 1918 році.

Директор полтавської дирекції «Укрпошта» Андрій Рижов вважає, що нині філателія не відійшла у вічність — електронна пошта її замінити не може.

«Тут є колекції, які були ще відзначені на міжнародних виставках у радянські часи. Найстаріша марка — столітня. Її випустили в УНР. Марка – це обличчя країни. Вони є унікальними, тому філателія не може зникнути».

На відкритті виставки провели церемонію спецпогашення конверту, який виготовили до 100-річчя поштових марок України спеціальним штемпелем, дійсним лише два дні — 16 та 17 листопада.

Полтавець Віталій Миргород почав колекціонувати філателістичну продукцію ще в 70-х роках минулого століття і продовжує дотепер. Свою колекцію ніколи не рахував, але за весь час назбирав уже кілька тисяч марок.

«Я почав захоплюватись філателією ще в шкільні роки, це кінець 1970-х років. Потім в мене була перерва — навчання, армія. Згодом, коли почав працювати, продовжив своє хобі. У ті часи філателія була дуже популярною. У моєму класі 90% хлопців збирали марки. Потім з якихось причин це припинилось. Зараз інтерес молоді до колекціонування філателії дуже слабкий. Поступово марки стають все дороговартісними: якщо хочеш купити марку царських часів, то за неї треба добре заплатити. Я збирав практично всі теми марок, які випускала пошта СРСР. Зараз звузив коло захоплень — це марки на тему техніки, спорту, космосу»

Перейти до вмісту