Ви тут:
Відео Культура Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

На Полтавщині показуватимуть фільми XVI Мандрівного міжнародного фестивалю «DOCUDAYS UA»

На Полтавщині показуватимуть фільми XVI Мандрівного міжнародного фестивалю «DOCUDAYS UA»

З 29 листопада по 15 грудня на Полтавщині триватиме XVI Мандрівний міжнародний фестиваль «DOCUDAYS UA», у рамках якого покажуть 12 документальних стрічок про права людини.

Головною темою цьогорічного Docudays UA є цифрові технології. Фільми підштовхують порозмірковувати над тим, як змінюється повсякдення людей, звички та способи комунікації з появою цифрових технологій, які нові можливості вони відкривають для дослідження реальності та які загрози криються в цифровій мережі.

Про це розповіли організатори фестивалю фестивалю «DOCUDAYS UA» у Полтавській області на пресконференції в ОКІА «Новини Полтавщини».

«Люди схильні розповсюджувати неправдиву інформацію. Фейки, які запускають у соцмережах, найшвидше розповсюджуються. Тому дуже важливо вчити людей розрізняти будь-яку інформацію, шукати її підтвердження. Дуже багато людей попадаються на повідомлення, які надсилаються через електронну пошту чи смс про виграш автомобіля чи інші винагороди. Чомусь є більша довіра до інформації в Інтернеті, аніж до звичайних слів людей. Тому ми хочемо під час фестивалю підняти ці теми. А також – про кібербулінг, коли люди потрапляють у рабство через соціальні мережі», – розповіла голова Полтавської філії Суспільної Служби України Ганна Кіященко.

До програми фестивалю увійшов фільм “Дві надії”, що стосується Полтавщини, Це історія колективу «Древо» з Пирятинського району.

«Відібрали фільми з програми «Національні географії». Приємно, що фільм «Дві надії» увійшов до програми. Це про двох жінок з Крячківки Пирятинського району. Історія знаного на Україні гурту «Древо», – закцентувала координаторка Мандрівного міжнародного фестивалю «DOCUDAYS UA» у Полтавській області Наталія Кірячок.

Фільм «Bellingcat: Правда у світі постправди» досліджує роботу міжнародної команди журналістів-розслідувачів Bellingcat. Вони розкривають резонансні справи, знаходячи потрібні докази в безмежних просторах Інтернету, шукають правду серед фейкових новин і суперечливих фактів.

У фільмі «Ти, бля, рота закрий!» головний герой Сергій Чагаров бореться з корупцією в рідному селі. Активісту погрожують, радять не лізти в «справи дорослих», а однієї ночі підкидають на подвір’я вибухівку.

Головні герої фільму «Без статусу. Україна» – російський активіст Олексій та журналістка з Киргизстану з трьома дітьми – шукали свободу й безпеку в Україні, стикаючись на своєму шляху з бюрократією та чиновницькою байдужістю.

Стрічка «Какофонія Донбасу» – це фільм-міркування, ідея якого дослідити створення міфу про Донбас, керуючись архівними матеріалами документального та ігрового кіно.

«Фільмів багато, вони розкривають різну тематику. Стрічки не дають однозначної відповіді, але ставлять перед нами питання. Кожен самостійно вирішує: шукати відповіді, чи ні. Проте є речі, на яких фільми прагнуть наголосити. Вони зосереджують увагу на конкретних речах, щоб ми замислились», – зазначив тренер Всеукраїнської освітньої програми «Розуміємо права людини», член правління ГО «МАРТ» та ГО «Освітній дім прав людини в Чернігові» Андрій Кінаш.

Цього року XVI Мандрівний міжнародний фестиваль «DOCUDAYS UA» відбудеться у 22 областях та 220 містах України.

поширити новину: