Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

У Полтаві до Дня захисника України нагородили військових та волонтерів

У Полтаві до Дня захисника України нагородили військових та волонтерів

У Полтавському облмуздрамтеатрі імені М.В.Гоголя 11 жовтня урочисто привітали військових і волонтерів з нагоди Дня захисника України та Дня українського козацтва, що відзначаються 14 жовтня.

Урочистості розпочались з виступів акторів театру імені М.В.Гоголя та пісенно-танцювального ансамблю «Полтава» обласної філармонії. Корзини квітів поклали до памятних знаків Героям Небесної Сотні та учасникам АТО. Опісля усіх загиблих вшанували хвилиною мовчання.

З вітальним словом до присутніх у залі військовослужбовців, учасників АТО, волонтерів звернулись голова т.в.о. Полтавської ОДА Олег Пругло, заступник голови Полтавської обласної ради Анатолій Ханко та секретар Полтавської міської ради Олександр Шамота.

Олег Пругло наголосив на тому, що День захисника України стосується не лише військових, а й тих, хто захищає Україну і на мирній території.

«Це свято не тільки для військових. А й для ветеранів, і людей, які пройшли Другу світову війну; тих, хто зараз захищає Україну; мами захисників, які не повернулись; мами діючих захисників; ті, хто працює на ідеологічному фронті; науковці, які зберігають нашу мову — все це захисники України. Кожен вносить свій вклад — волонтери, підприємці, медики, вчителі. Бажаю усім миру, безумовно, щоб в кожній родині була злагода і благополуччя», – зазначив Олег Пругло.

«В першу чергу ми говоримо про тих, хто зі зброєю в руках захищає Україну. Зараз ми всі причетні до того, щоб здобути перемогу над споконвічним українським ворогом. Ми повинні отримати перемогу, яка закінчиться парадом українських військ на вулиці Бандери в Донецьку, футбольним матчем національної збірної України на «Донбас-Арені». Зрештою, особистою перемогою, щоб я повернувся в улюблену Керч, де десятки років займався археологією і зміг так само, як 6 років тому, поставити поряд з наметом два стяги — жовто-блакитний і червоно-чорний, а о 6-й ранку з хлопцями заспівати Гімн України. Тільки тоді ми здобудемо перемогу, яка нас застрахує від того, щоб наші діти й онуки ніколи не знали слово «війна», – запевнив Анатолій Ханко.

«Лише жорстка позиція щодо встановлення Україною контролю над кордонами дасть можливість зрозуміти, що Донецьк і Луганськ це Україна, що Крим це також Україна. Хочу подякувати всім захисникам, які допомагають в тилу, бійцям, які знаходяться на передовій, окремо подякувати волонтерам, які у 2014-2015 роках на собі витягнули українську армію», – зазначив Олександр Шамота.

Грамотами, нагородами та почесними відзнаками  нагородили військових, учасників АТО та волонтерів. Зокрема, засновника ГО “Полтавський батальйон небайдужих” Наталію Гранчак, представника та координатора ГО “Команда небайдужих” Наталію Святцеву.