Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Школярам Полтавщини роздали сотні флікерів

Школярам Полтавщини роздали сотні флікерів

У рамках Тижня безпеки дорожнього руху Управління інфраструктури Полтавської ОДА разом з Управлінням патрульної поліції у Полтавській області відвідало 3 освітні заклади Диканського району, щоб роздати школярам флікери — спеціальні світловідбивні елементи.

Нагадаємо, з 7 жовтня на Полтавщині стартує Тиждень безпеки дорожнього руху.

Флікери маленького розміру, мають спеціальне покриття — якщо на нього потрапить світло, його відразу стає помітно у темряві. Школярам зручно їх чіпляти на одяг або портфель, аби в темну пору доби, перебігаючи дорогу, водії могли бачити пішохода.

«Якщо цей флікер почепити на одяг і на нього потрапить світло фар автомобіля, при гарних погодних умовах у темряві його буде помітно з 120-150 метрів. Це достатня відстань, щоб водій помітив попереду пішохода, зменшив швидкість і безпечно об’хав, аби не трапилась аварія. Такий флікер дуже класно підвищує нашу помітність і дає можливість безпечно пересуватись у темряві. До речі, це навіть прописано у Правилах дорожнього руху, що пішохід має позначити на проїзній частині якщо пересувається по ній в темну пору доби», — розповідає шкільний офіцер поліції Аліна Кондратенко.

Флікери отримали школярі початкових класів Диканського навчально-виховного комплексу імені М.В.Гоголя, Диканської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів. А вихованцям навчально — реабілітаційного центру Полтавської обласної ради у селі Михайлівка Диканського району окрім флікерів патрульні нагадали правила дорожнього руху. Особливо, як і де їздити на пенні бордах, гіроскутерах та велосипедах.

«До 7 років ми можемо їздити на велосипедах, роликах, гіроскутерах, моноколесах, пенні бордах на тротуарі під наглядом батьками. Після 7 років і на дорозі, і на тротуарі їздити заборонено. Тому ми катаємось на дитячих, спортивних майданчиках. Виїжджати на дорогу на велосипеді можна з 14 років. Але якщо ви не знаєте елементарних правил дорожнього руху, навіть в 14 років, їхати на велосипеді по дорозі не можна. Найпоширенішою помилкою, яку діти вчиняють у Полтаві, є переїзд дороги по пішохідному переходу на велосипеді. Потрібно обов’язково встати з велосипеду і перевести його по пішохідному переходу», — наголошує патрульна.

Також вихованці приміряли спецодяг працівників тактико-оперативного реагування.

Нагадаємо, Управління інфраструктури Полтавської ОДА разом з патрульною поліцією раніше вже роздавали світловідбиваючі елементи школярам Лукімської ЗОШ, Оржицької ЗОШ, Зарізької ЗОШ, Староіржавецької ЗОШ та Плехівської ЗОШ Оржицького району.

Читайте також: 8 жовтня у Полтаві відбудеться Регіональний форум з безпеки дорожнього руху.

 

Система Orphus