На Полтавщині школярів навчають готувати проєкти на Шкільний громадський бюджет
У дитячому закладі оздоровлення та відпочинку «Ерудит», що у селі Потоки Кременчуцького району, протягом двох днів, 2 і 3 вересня, школярів з усієї області навчатимуть писати проєкти на Шкільний громадський бюджет.
Це новий проєкт громадських ініціатив у рамках обласної програми «Бюджет участі». Нагадаємо, організатори відібрали 100 учасників серед усіх поданих заявок.
Ідею запровадили такий проєкт заступник начальника відділу інвестиційної діяльності та проектного менеджменту виконавчого апарату Полтавської обласної ради Ірина Березова пояснює тим, що у рамках «Бюджету участі» надійшло лише 3 проєкти, авторам яких виповнилось 14-15 років. А це низький показник.
«На жаль, ситуація така, що за 3 роки з-поміж 540 проєктів, які подані усіма громадами Полтавської області, мали лише 3 проєкти, учасникам яких на той час виповнилось 14 і 15 років. Це дуже мала участь молоді у партиципаторному бюджетуванні. Участь молоді у партиципації – це не тільки ініціатива, а й потреба сьогодення. Ваше повсякденне життя – це школа. Ви апробовуєте навички спочатку на шкільному рівні, потім дорослішаєте і берете участь у розподілі коштів громади. Наша мета – дати цей поштовх на теренах загальної середньої школи», – говорить Ірина Березова.
Школярів в ігровій формі навчатимуться писати проєкти, генерувати ідеї, обговорювати у групах, як презентувати проєкти, працювати командно і т.д. Потім матимуть 2 тижні, щоб до 20 вересня подати готовий проєкт на Шкільний громадський бюджет.
Разом з командою Шкільного громадського бюджету — спеціалістами відділу інвестиційної діяльності Полтавської обласної ради – школярів навчатимуть:
Анна Кондратьєва — заступник директора Асоціації «Полтавська обласна асоціація органів місцевого самоврядування»;
Олександра Піденко — представниця Фонду Східна Європа;
Артем Стельмашов — начальник відділу з питань місцевого самоврядування, регіональних та міжнародних зв’язків управління з питань децентралізації, розвитку місцевого самоврядування, регіональних та міжнародних зв’язків секретаріату Київської міської ради.
Марина Єщенко — старший викладач кафедри педагогічної майстерності та інклюзивної освіти Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені М.В.Остроградського;
Світлана Громцева — директор Комунальної установи «Обласний молодіжний центр» Полтавської обласної ради.
Олена Івасенко — директор департаменту маркетингу Полтавського університету економіки і торгівлі.
Ті проєкти, які переможуть, будуть реалізовані у 2020 році.