Ви тут:
децентралізація Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

За новим адміністративно-територіальним устроєм у складі Полтавського округу буде 10 районів

1 серпня у Полтавській ОДА зібрали представників районів для обговорення нового адміністративно-територіального устрою (утворення округу до якого ввійдуть ці райони).

“На Полтавщині досить активно розвивається реформа децентралізації. Прийнято перспективний план розвитку області. Створення нового адміністративно-територіального устрою необхідно для створення соціально-економічного потужного центру, який має забезпечити надання якісних адміністративних, соціальних і всіх послуг безпосередньо на місця. Вже у трьох майбутніх округах проведено обговорення, залишилося сьогодні обговорити створення Полтавського округу”, – зазначила директор Департаменту економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій Полтавської ОДА Інна Іщенко.

Та додала, що по проєкту Міністерства регіонального розвитку передбачено, що до Полтавського округу мають увійти Диканський, Зіньківський, Котелевський, Чутівський, Новосанжарський, Решетилівський, Машівський, Карлівський та Полтавський райони.

Кожен з присутніх висловив своє бачення утворення округу та реформи адмінтерустрою.

Представники Диканського, Чутівського, Котелевського, Карлівського, Зіньківського, Новосанжарського районів зазначили, що їхні райони без заперечень ввійдуть до Полтавського округу.

Машівський район також буде частинкою Полтавського району, але представники переймаються щодо доступності всіх адмінпослуг для населення.

“Державні службовці мають реалізовувати державну політику, яка націлена на наближення послуг до населення. Наша з вами робота полягає саме у знаходженні компромісів у будь-яких ситуаціях та створення такого субрегіонального рівня, щоб у мешканців не було нарікань”, – додала Інна Іщенко.

Висловив свою думку й депутат обласної ради, представник Машівського району Володимир Бобиль: – Це державна політика і від цього нікуди не подітись. Процес йде. Якщо ми долучимося до нього, то від цього лише виграємо. Якщо проігноруємо, то з часом все одно долучимося, але таких як зараз обговорень не буде. Це як об’єднання громад: хто пішов першими, не впираючись, там є все, а хто опиратиметься до останнього — не буде в тих громад нічого, адже процес не зворотній. Нам всім потрібно активно долучитись.

Представники майже кожного району та ОТГ задавали питання щодо реформи вторинної ланки медицини: Як буде? Що буде? Чи закриють районні лікарні?

На ці питання дав відповіді заступник директора Департаменту охорони здоров’я, начальник управління Юрій Курилко.

“Не потрібно прив’язувати адмінреформу до роботи лікарень. Якщо створюються медичні госпітальні округи, то це не означає, що всі інші лікарні закриють. Також хочу наголосити, що відповіді на ці питання ви повинні ставити своїм головним лікарям, яким ви платите заробітну плату. Вони про все проінформовані. Загалом госпітальний центр візьме на себе — гострі патології, а все інше залишиться на місцях. Прийде час, коли ви самі зрозумієте необхідне вам, те чи інше відділення чи ні. Адже якщо всі з району їдуть народжувати у Полтаву, то нащо таке відділення буде, а особливо, коли вам його доведеться фінансувати”, – сказав Курилко.

Радник з децентралізації Полтавського ЦРМС Олександр Ісип закликав присутніх не гаяти часу, адже до нового адмінтерустрою ми можемо прийти дуже швидко.

“Насправді реформа адмінтерустрою розпочата вже давно не дивлячись на відсутність основних законодавчих документів. Тепер ці Закони можуть бути проголосовані дуже швидко. Думка про те, що це триватиме, наприклад, як реформа децентралізації — роками — це хибна думка. Тобі рухаємося вперед і працюємо. Міста, які обрані центрами округів досить пристойні, спроможні і є справжніми центрами соціально-економічного зростання”, – сказав Олександр Ісип.

 

“Решетилівський район, як і багато інших, хотів би бути у складі свого округу. Галузі все одно прийдеться фінансувати за рахунок ОТГ, адже ми отримали децентралізацію повноважень, а не децентралізацію фінансів. На жаль нам прийдеться бути у складі Полтавського округу, – зазначив заступник голови Полтавської обласної ради Анатолій Ханко.

Заслухали й представників Кобеляцького району, яких запросили на обговорення, адже вони вагалися — бути їм у складі Кременчуцького чи Полтавського округу.

“Утворюючи райони ми дійсно повинні чути громади. Провівши обговорення більшість голів сільських рад сказали, що для мешканців краще буде, якщо Кобеляцький район буде у складі Полтавського округу” – сказали представники Кобеляччини.

“Як на мене, то Перспективний план області має бути досконалим. Тому обговорювати необхідно не лише утворення округів, а й Перспективний план. Громади повинні брати у цьому участь”, – Ірина Степаненко.

Всі пропозиції, які прозвучали, під час засідання, сформують та передадуть у Міністерство регіонального розвитку.

Нагадаємо, що такі обговорення відбулися у Миргороді, Лубнах та Кременчуку.

поширити новину: