Ви тут:
децентралізація Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

На Полтавщині обговорюють створення чотирьох округів

За розробленими Мінрегіоном рекомендаціями до створення нового адміністративно-територіального устрою, 25 районів Полтавської області стануть чотирма округами. З метою врахування всіх нюансів, думок, рекомендацій, а головне позицій жителів громад Департамент економічного розвитку Полтавської ОДА проведе у кожному “окрузі” обговорення меж майбутніх округів.

23 липня у Миргороді відбулася зустріч з представників Миргородського, Зіньківського, Лохвицького, Великобагачанського, Гадяцького та Шишацького районів, тобто громад, які за попередньою рекомендацією мають увійти до нового Миргородського району (округу).

На початку свого виступу директор Департаменту економічного розвитку Інна Іщенко коротко озвучила методичні рекомендації та критерії, на які спиралось Міністерство, а саме базування на містах обласного значення, чисельність населення, віддаленість від центру до меж району.

Окрім цього важливим є врахування характеристик доступності (до медичних та соціальних послуг, наявність адміністративних установ, дорожнє покриття та інфраструктурна оснащеність.

«Наша мета сьогодні в першу чергу почути Ваші компетентні та уповноважені думки, а головне позицію Вашої громади щодо майбутнього приєднання. Адже сьогодні тут, у залі, зібрались представники депутатського корпусу обласної ради, представники районних рад та адміністрацій, а також органів місцевого самоврядування» – зазначила Інна Іщенко.

Якщо представники Шишаччини висловили схвальну позицію щодо входження до Миргородського округу :

– Ми погоджуємось із запропонованою схемою, бо іншого варіанту крім до Миргороду ми не бачимо. Це є оптимальним для наших мешканців, бо вже за основними адмінпослугами (земельний кадастр, суд, пенсійний) ми їздимо до Миргорода – зазначив представник Шишаччини.

То інші райони потребували більшого обговорення та коментарів.

Зокрема депутат обласної ради Олег Діденко підкреслив: – Ми можемо досить довго говорити про якість доріг та послуг і обмеження, але перше на що ми маємо спиратись – це комфортність.

«Люди їздять туди, де їм комфортно починаючи від якості дороги до якості та швидкості обслуговування. Зрозуміло, що зараз краще з Багачки доїхати в лікарню до Полтави, бо дорога краща і фахівці вищого класу. Безумовно є ряд факторів за якими треба підтримати доєднання до Миргорода, але в цьому випадку ми маємо за завдання чітко виписати вимоги та правила, за якими мешканцям Великобагачанського району самі будуть тяготіти до Миргородщини» – підкреслив Олег Діденко.

Перший заступник Гадяцької РДА Сергій Бондаренко не висловив одностайної позиції щодо такого формату, але підкреслив, що обговорюючи території, зовсім не йде мова про повноваження майбутніх районів.

– Дійсно, сьогодні ми отримали пропозиції щодо утворення п’ятого району – Гадяцького, але ми повинні враховувати і бажання інших доєднатися, адже новоутворений район повинен мати не менше 150 тисяч населення. На даний момент це питання під сумнівом. По факту ми матимемо 2 рівні: базовий – ОТГ та вторинний – райони. І відповідно профільні Міністерства будуть відштовхуватись при плануванні видатків від наших пропозицій профільні – прокоментувала Інна Іщенко.

Водночас представник Зіньківщини в.о. голови райдержадміністрації Анатолій Водолага висловив більш одностайну позицію.

«Ми проаналізували всі показники, як економічні, так і соціальні, а також тривалість доїзду та розташування адмінустанов, тому єдиним прийнятним варіантом укрупнення для Зіньківщини є приєднання до Полтави, а не до Миргорода» – відмітив Анатолій Водолага.

Ситуація з Лохвицьким районом майже аналогічна, адже за ключовими показниками та позицією мешканців,яку висловив депутат обласної ради Микола Бондар та голова районної ради Анатолій Храпаль Лохвиччину доречніше віднести до Лубенського округу.

– Ми проведи нараду з мешканцями, безумовно в кожного є думка «краще сам по собі», але всім зрозуміло, що об’єднуватись і укрупнюватись потрібно. Так зараз у нас в районі є де отримати адмінпослуги, в нас одна з кращих дитячих лікарень. І якщо покласти руку до серця, то дорога однаково не годиться з Лохвиці, як до Гадяча, так і до Миргорода з Лубнами. Але якщо уже укрупнювати, то до Лубенщини і це думка майже усіх мешканців Лохвиччини, – висловився Микола Бондар.

Депутат обласної ради Сергій Соловей відмітив, що вимоги сьогодення підводять до факту, що тих районів, до яких ми звикли – існувати не буде, а новоутворені одиниці – умовні утворення, адже всі повноваження та обов’язки залишаться на рівні органів місцевого самоврядуванням, тобто громад.

– В нас вже не залишилось часу для пустого обговорення, ми маємо діяти та приймати рішення, бо може виникнути ситуація, коли ці рішення зверху приймуть за нас – зазначив Сергій Соловей.

Всі пропозиції та думки будуть враховані в подальшій роботі над адмін-територіальним устроєм Полтавщини.

поширити новину: