Ви тут:
Відео Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

На Полтавщині добре опікуються ветеранами війни, – перший заступник Міністра у справах ветеранів України Григорій Галаган

Сьогодні, 9 серпня, на Полтавщині з робочим візитом перебуває перший заступник Міністра у справах ветеранів України Григорій Галаган.

Посадовець ознайомився з роботою комунального закладу «Полтавський обласний клінічний госпіталь для ветеранів війни Полтавської обласної ради» та поспілкувався з ветеранами, оглянув відділення обласної лікарні.

Григорій Галаган поклав квіти до могил українських захисників на Алеї Героїв. Також, за його участі, в облдержадміністрації відбудеться засідання Координаційної ради з надання допомоги учасникам антитерористичної операції та членам їх сімей в області, спілкування з ветеранами і представниками ГО ветеранів АТО/ООС, підписання меморандуму про співпрацю між Міністерством у справах ветеранів України та Полтавською ОДА.

– Нині є проблема у тому, що у нас в державі дуже мало спеціалістів, які працюють з такою категорією людей, як ветерани, особливо з ветеранами АТО. Тому важливо підготувати кваліфікованих фахівців. Сьогодні у мене планова поїздка на Полтавщину. Так як зараз Міністерство ветеранів формується, нам потрібно провести моніторинг усіх шпиталів, які є, поспілкуватися з ветеранами, громадськими організаціями для прийняття рішення щодо подальшого покращення соціального захисту ветеранів і вибудови системи їх медичного забезпечення, – розповів Григорій Галаган.

Він високо оцінив роботу фахівців госпіталю і зазначив, що влада Полтавщини у цьому напрямку працює достатньо добре:

– Видно, що робота проводиться, ветеранами опікуються. Мені імпонує, що керівництво на місцях приділяє цій тематиці багато уваги. Проводяться ремонтні роботи, є нові проекти — це дуже схвально. Я вдячний, що Полтавська ОДА та міська рада приділяють цьому таку увагу.

Григорій Галаган наголосив, що на рівні Міністерства найближчим часом планують переглянути нормативну базу Закону про ветеранів, так як він уже застарілий. Міністерство також опікуватиметься створенням центрів ветеранських просторів, у яких не тільки проводитимуть лікування, а й спілкуватимуться з сім’ями та надаватимуть психологічну допомогу. А також імплементуватимуть реформи разом із Міністерством охорони здоров’я, аби кожен ветеран почував себе захищеним.

Наразі в областях створюють територіальні підрозділи Міністерства.

– Щодо Полтавщини, то на базі відпочинку “Лісові поляни” плануємо проводити тренінги для медиків, які працюватимуть з ветеранами. До їх проведення залучатимемо іноземних спеціалістів та партнерів, – підсумував Григорій Галаган.

Нині у госпіталі проходять лікування 210 ветеранів, з них 29 — учасники АТО. А у Центрі психо-соціальної реабілітації, створеного на базі госпіталя, щороку проходять реабілітацію близько 1000 людей.