Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Домашнє насильство, торгівля людьми та міжнаціональні відносини: на Полтавщині перебувають представники Спеціальної Моніторингової місії ОБСЄ

20 серпня т.в.о. голови Полтавської ОДА Олег Пругло зустрівся з представниками Спеціальної Моніторингової місії ОБСЄ в Україні з Команди Харкова для обговорення гендерних питань та питань національних меншин у Полтавській області.

“Ми вас раді вітати на Полтавщині. Робота, яку ви проводите досить важлива, як для нас та і для мешканців області, тому ми надамо вам всю необхідну інформацію”, – привітав гостей Олег Пругло.

Маргарита Васкес розповіла про вчорашній візит до БО “Світло Надії” та запитала про підтримку, на обласному рівні, постраждалих від домашнього насильства, насильства за ознаками статі та щодо протидії торгівлі людьми.

“В нас діє обласна Програма реалізації молодіжної політики, підтримки сім’ї та забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків на 2015 – 2019 роки. Значною складовою зазначеної програми стали питання щодо реалізації державної політики в сфері забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків. Також створено Міжвідомчу координаційну раду з гендерних питань та проблем сім’ї при обласній державній адміністрації. При райдержадміністраціях створені відповідні дорадчі органи з питань підтримки сім’ї, попередження домашнього насильства та з гендерних питань, а також діють районні соціальні комплексні програми підтримки сім’ї та дітей, забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків”, – розповів Олег Пругло.

Та додав, що регулярно проводяться й інформаційно-просвітницькі кампанії для різних груп населення з метою поширення інформації стосовно забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків та питань, які стосуються дискримінації, зокрема, шляхом висвітлення в інформаційному просторі успішних прикладів захисту прав людини у випадку ґендерної дискримінації, протидії торгівлі людьми.

“Щороку від насильства в Полтавській області страждає близько 2 тис. осіб (80 % з яких − жінки). За І півріччя 2019 року зареєстровано 651 звернення з приводу насильства, з них 606 надійшло від жінок, 45 від чоловіків. Кількість звернень збільшується завдяки налагодженій співпраці всіх суб’єктів взаємодії до повноважень яких належать питання запобігання домашньому насильству та насильству за ознакою статі, інформаційно-просвітницьких заходів, спрямованих на привернення уваги громадськості області до підняття іміджу сім’ї, пропагування ненасильницької поведінки, а також активній роботі 31 місцевого дорадчого органу − Міжвідомчих координаційних рад з гендерних питань та проблем сім’ї”, – повідомив начальник Управління справах сім’ї, молоді та спорту Полтавської ОДА Олександр Буцький.

Протягом І півріччя 2019 року працівниками підрозділів органів Національної поліції винесено 651 офіційне попередження та виписано 28 захисних приписів. Для ефективного реагування на факти насильства в сім’ї та /або насильства за ознакою статі Полтавською обласною державною адміністрацією налагоджено співпрацю з благодійною організацією «Світло надії», громадською організацією «Центр сучасного розвитку та інновацій» та благодійною організацією «Позитивні жінки».

“Станом на 1 серпня в області 13 осіб отримали статус особи, яка постраждала від торгівлі людьми. Комплекс соціальних послуг постраждалим, надано відповідно до потреб потерпілих в межах повноважень суб’єктів взаємодії. Значну допомогу та підтримку надали партнерські організації”, – зазначив Буцький.

“У червні 2019 року – 4 особам, яким вставлено статус особи, яка постраждала від торгівлі людьми, надана одноразова матеріальна допомога з обласного бюджету на загальну суму 8 тис. грн”, – додав Олександр Буцький.

В 25 райдержадміністраціях діють мультидисциплінарні робочі груп з питань протидії торгівлі людьми із залученням структурних підрозділів (відповідно до Порядку взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми).

“Для протидії торгівлі людьми та забезпечення рівних прав та можливостей жінок та чоловіків виділяються кошти (у 2019 році — 90 тис. грн), а для запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі 230 тис. грн)”, – зауважив Олександр Буцький.

Щодо стану міжнаціональних відносин на території Полтавської області начальник відділу у справах національностей та релігій Департаменту культури Полтавської ОДА Володимир Состін повідомив, що значну роль у питанні відродження та збереження своєї етнічної та мовної самобутності, національних традицій, звичаїв, культури, релігії відіграють громадські об’єднання національних меншин. В області зареєстровано 43 недержавних утворення за національною ознакою. Найбільше з них єврейських – 11, по 5 німецьких, вірменських, російських та ромських, польських – 3.

“Найбільшою активністю з громадських об’єднань вирізняються Полтавський благодійний єврейський центр «Хесед Нефеш», вірменська громадська організація «Урарту», Громадська організація «Полтавське територіальне грузинське братство «Георгія», Полтавський обласний місцевий осередок Всеукраїнської громадської організації «Діаспора чеченського народу», громадська організація «Миргородські рома», «Полтавське товариство німців «Відергебурт», болгарська громадська організація «Кан Кубрат» та інші”, – сказав Володимир Состін.