Ви тут:
Відео Полтавщина Суспільство 

У Полтаві ОПОРА звернулась до поліції щодо перешкоджання діяльності спостерігача

У Полтаві на ДВК №531261 (вулиця Героїв Сталінграда, 30) спостерігачу ОПОРИ забороняли проводити відеофіксацію процесу та намагались проголосувати за вилучення спостерігача з дільниці. Причиною такої поведінки стало зауваження відносно неможливості виносити бюлетені за межі дільниці, повідомляє ОПОРА.

Близько 10 ранку член комісії намагалась винести сім виборчих бюлетенів за межі виборчої дільниці, на що спостерігач ОПОРИ зробив зауваження та почав вести відеофіксацію подій. Голова комісії повідомила представнику ОПОРИ, що він, начебто, немає права проводити відеофіксацію, так як він «не є представником преси». Інша членкиня ДВК намагалась вихопити в нього телефон. На зауваження, що спостерігач має право здійснювати фото та відеофіксацію представники ДВК не реагували.

Потім голова комісії звернулась до чергового поліцейського з заявою, щоб вилучити спостерігача за межі дільниці. Після консультації з представниками ОВК дане питання більше не піднімалось.

Згідно з пунктом 1 та 2 частини 9 статті 78 Закону України «Про вибори народних депутатів» офіційний спостерігач від партії, кандидата у депутати, громадської організації має право перебувати на виборчих дільницях під час голосування, спостерігати з будь-якої відстані за діями членів виборчої комісії, у тому числі під час видачі виборчих бюлетенів виборцям і підрахунку голосів, не заважаючи членам виборчої комісії фізично, робити фото- та кінозйомки, аудіо- та відеозаписи, не порушуючи при цьому таємниці голосування.

Відносно даного інциденту ОПОРА звернулась до поліції щодо перешкоджання діяльності спостерігача.

поширити новину: