Ви тут:
Суспільство Цікавинки 

ТОП шкідливих напоїв, від яких ми товстішаємо,- назвала дієтолог

Спека вже не за горами, а влітку ми особливо багато п’ємо. Аби залишатися у гарній формі і бути здоровою, важливо зважати на якість того, що ви п’єте. Які напої заважають вашій стрункості – готова поділитися відомий дієтолог Наталія Самойленко. У своїй книзі «Їж, пий, худни» експерт представила рейтинг напоїв, що шкодять фігурі. Беріть на замітку корисні поради дієтолога і будьте красивими, повідомляє 1plus1.ua

1. Кава з молоком

Ніхто не сперечається — якщо додати до кави ложечку цукру, сиропу чи вершків, буде дуже смачно. Але такий напій аж ніяк не піде нам на користь. По-перше, солодка кава з молоком або вершками — лідер за вмістом калорій серед напоїв. По-друге, вона має надвисокий інсуліновий індекс. А калорії, отримані з рідини, засвоюються й «осідають» на талії надзвичайно швидко. По-третє, кофеїн здатен зневоднювати організм. 

2. Пакетовані соки промислового виробництва 

Якщо ви досі вважаєте, що в пакетах продають 100% сік, ви помиляєтеся. Коли страшенно захочеться саме магазинного соку, пригадайте, що у склянці такого апельсинового соку міститься 33 г цукру, а добова норма — лише 25 г.

Пийте воду протягом дня! Візьміть за правило протягом дня випивати поступово до 2 л води — вона «живить» нас зсередини, сприяє очищенню організму, прискоренню процесу розщеплення жирів, – радить Наталія. 

3. Молоко 

Таке відоме та звичне ще з дитинства молоко, виявляється, аж ніяк не сприяє стрункості й шкодить здоров’ю. Як ми вже не раз згадували, молоко має високий інсуліновий індекс, а молочний білок — один із найпотужніших алергенів. До того ж, у склянці молока міститься аж 12 г молочного цукру.

А якщо ви п’єте літр молока? Раптовий стрибок рівня інсуліну неминучий, а це зрештою призведе до небажаних наслідків. Ідеться і про сприятливі умови для накопичення вісцерального жиру, і посилення проявів метаболічного синдрому, і поглиблення інсулінорезистентності. Крім того, молоко промислової обробки містить велику кількість окислених жирів. Вони з’являються через технологічні особливості виробництва.

4. Міцний алкоголь, пиво та коктейлі 

Алкоголь знижує самодисципліну та мотивацію, посилює апетит. Це призводить до зривів у програмі харчування. І, як правило, калорійність алкогольних напоїв дуже висока.

А в напоїв із низькою калорійністю надвисокий глікемічний індекс, як, наприклад, у пива. Через цей непомітний для ока індекс зрештою виростає дуже помітний живіт. До всього, пиво містить ще й фітоестрогени — це аналоги жіночих статевих гормонів. Тому чоловіки, які зловживають пивом, мають характерний для жінок тип ожиріння і збільшені молочні залози (гінекомастія).

«Які спиртні напої можна вживати, коли худнеш? Наприклад, якісне натуральне вино, червоне, рожеве чи біле, — досить корисне, адже містить багато антиоксидантів, поліфенолів і мінеральних речовин. Вино розріджує кров, знижує ризик атеросклерозу, стимулює кровотворення і підвищує настрій. Утім його треба дозувати: 2 г вина на 1 кг маси тіла будуть корисні, а більше — може завдати шкоди. Отже, якщо ваша вага — 65 кг, то можете дозволити собі до 130 г червоного вина під час вечері», – зауважує експерт.