Ви тут:
Відео Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

У Полтаві презентували фільм “Земля Гоголя” (ФОТО, ВІДЕО)

У Полтавському краєзнавчому музеї імені В. Кричевського 2 квітня відкрилась виставка “Слово Гоголя дивне…”, присвячена 210-й річниці від дня народження Миколи Гоголя.

З фондів музею усім присутнім демонструють керамічні вироби, створені за гоголівськими персонажами, персональну чорнильницю класика, траурний перстень двоюрідної сестри Миколи Гоголя. До організації виставки долучились Полтавський облмуздрамтеатр та театр ляльок. Зокрема, відвідувачів зустрічають ляльки Дяк і Солоха — персонажі вистави “Ніч перед Різдвом”. На самій виставці можна побачити архівні фото акторів театру в образах гоголівських персонажах, атрибути з вистав та головний символ виставки — погруддя Миколи Гоголя середини XX століття.

Опісля презентували фільм “Земля Гоголя”, створений полтавським осередком Національної спілки кінематографістів України. Продюсер фільму Наталія Іванченко розповідає, що ця робота значно відрізняється від телетрилогії “Дороги Гоголя”, яка вийшла на екрани у 2009 році.

Це фільм-етюд про полтавські куточки, пов’язані з іменем Миколи Гоголя. Для нас важливим було донести, що земля Гоголя — це витоки його свідомості, творчості, українськості. Парадокс полягає в тому, що найвідоміший письменник Микола Гоголь десятиліттями позиціонується як винятково російський класик. “Дороги Гоголя” – це життєвий шлях, художньо-постановочні зйомки, з реконструкцією, з психологічними перипетіями, з науковою думкою науковців. Там всі причинно-наслідкові зв’язки його творчості”, – розповіла Наталія Іванченко.

Фільм триває 12 хвилин і вже є вільному доступі. Зйомки проводились у Великих Сорочинцях, Диканьці та Гоголевому. 

поширити новину: