Ви тут:
Освіта Полтавщина Суспільство 

На Полтавщині створять два навчально-практичні центри на базі закладі профосвіти

На 2019 рік держава виділила 50 млн гривень на модернізацію закладів профосвіти – за ці кошти на базі 45 профтехів створять навчально-практичні центри (НПЦ), де учні працюватимуть із сучасною технікою та матеріалами. Відповідну субвенцію на місця розподілив 10 квітня Уряд України.

Про це повідомляє Міністерство освіти і науки України.

Зокрема, на Полтавщині передбачено створити два навчально-практичні центри у Миргороді та Горішніх Плавнях. У професійно-технічному училищі №44 міста Миргород НПЦ буде створений за спеціальністю “Електромонтажник з освітлення та освітлювальних мереж. Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування. Електромонтажник силових мереж та електроустаткування”. А в Горішніх Плавнях на базі Вищого професійного гірничо-будівельного училища створюватимуть НПЦ за спеціальністю “Слюсар-ремонтник. Слюсар механоскладальних робіт. Слюсар з ремонту дорожньо-будівельних машин та тракторів. Слюсар з ремонту колісних транспортних засобів. Слюсар з ремонту сількогосподарських машин та устаткування”. Про це йдеться у відповідному наказі, підписаному Міністро освіти і науки Лілією Гриневич.

“На цей рік ми вже вчетверте поспіль заклали кошти на створення НПЦ в закладах професійної освіти. За 2016-2018 роки держава спрямувала на це 200 млн гривень, за які було відкрито 100 центрів за найбільш дефіцитними та затребуваними на нашому ринку праці професіями. Це тракторист, сантехнік, кравець, фахівці зі зварювальних та електротехнічних технологій тощо. За деякими з них НПЦ вже є у кожній області. Зараз ми віддали на місця ще 50 мільйонів під 45 навчально-практичних центрів”, – зазначила Міністр освіти і науки Лілія Гриневич.