Ви тут:
Полтавщина Прес-релізи Суспільство 

Працівники Новосанжарського бюро правової допомоги роз’яснюють порядок виїзду дітей за кордон

У зв’язку із введенням в Україні безвізового режиму з ЄС українці все частіше стали відвідувати іноземні країни як туристи, з метою працевлаштування, лікування, участі у різних міжнародних змаганнях чи з інших причин.

Часто батькам доводиться перетинати кордон разом з дітьми, але не кожен знає, яким чином це правильно зробити, та які документи потрібні.

Варто зазначити, що ця інформація стосується лише дітей віком до 16 років, оскільки після досягнення цього віку, дитина вже має право перетинати кордон самостійно.

Перш за все потрібно подбати про оформлення закордонного паспорта. На даний час цей документ необхідний для перетину кордону кожним громадянином, незалежно від віку.

Якщо дитина перетинає кордон з одним із батьків, при собі потрібно мати нотаріально посвідчений дозвіл другого з батьків, у якому зазначено державу, до якої прямує дитина, та часовий проміжок її перебування за кордоном.

Для перетину кордону дитиною з уповноваженою особою необхідна нотаріально посвідчена згода обох батьків.

Без згоди другого з батьків дитина може виїхати за кордон у випадку, якщо така особа являється громадянином іншої держави, або особою без громадянства, що підтверджується відповідним записом у свідоцтві про народження дитини, або якщо у паспорті (або у проїзному документі) неповнолітнього громадянина є запис про вибуття на постійне місце проживання за межі України чи відмітка про взяття на постійний консульський облік у дипломатичному представництві або консульській установі України за кордоном.

Замінити нотаріально посвідчену згоду можуть і такі документи:

свідоцтво про смерть другого з батьків;

рішення суду про позбавлення батьківських прав другого з батьків;

рішення суду про визнання другого з батьків безвісно відсутнім;

рішення суду про визнання другого з батьків недієздатним;

рішення суду про надання дозволу на виїзд з України громадянину, який не досяг 16-річного віку, без згоди та супроводу другого з батьків;

довідка про народження дитини, видана відділом реєстрації актів цивільного стану, із зазначенням підстав внесення відомостей про батька відповідно до частини першої статті 135 Сімейного кодексу України(під час виїзду дитини за кордон у супроводі одинокої матері);

видана органом державної виконавчої служби довідка про наявність заборгованості із сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців;

свідоцтво про народження дитини, видане компетентним органом іноземної держави, що не містить відомостей про батька дитини, легалізованого або засвідченого апостилем, а також без будь-якого додаткового засвідчення у випадках, передбачених міжнародним договором України.

Діти, позбавлені батьківського піклування, усиновлені іноземцями перетинають кордон у супроводі батьків – усиновлювачів на підставі рішення суду про усиновлення.

Нагадуємо, що послугами системи безоплатної правової допомоги можна скористатися у Новосанжарському бюро правової допомоги, яке знаходиться за адресою: смт. Нові Санжари, пл. Перемоги, 11 та працює щодня з 9:00 до 18:00, крім вихідних днів.

Цілодобово функціонує єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги – 0 800 213 103. Дзвінки зі стаціонарних та мобільних телефонів в межах України безкоштовні.

Перейти до вмісту