Ви тут:
Відео Освіта Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Цього року вперше на Полтавщині стало більше 11-класників (ФОТО, ВІДЕО)

5 лютого розпочинається реєстрація на зовнішнє незалежне оцінювання. На Полтавщині підрахували, що цьогоріч ЗНО складатимуть 12 607 абітурієнтів. Це студенти закладів професійної, професійно-технічної освіти, вищої освіти I-II рівнів акредитації, випускники минулих років та 11-класники, які у 2019 році здобувають повну загальну середню освіту.

Останніх цьогоріч виявилось на півтисячі більше, ніж минулоріч (6 799 у 2019 році проти 6337 у 2018 році). Про це на прес-конференції, присвяченій особливостям проведення державної підсумкової атестації та зовнішнього незалежного оцінювання у 2019 році розповів директор Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти Олександр Сидоренко.

“У цьому році вперше є приріст 11-класників, майже на півтисячі їх більше у школах Полтавщини, ніж у попередні роки. Все-таки ми той пік спаду дітей пройшли. У наших фахівців є думки, що збільшення кількості випускників 11 класів пов’язано з тим, що менше стали йти у коледжі і технікуми після 9 класу. Оскільки з минулого року ЗНО стало обов’язковим для учнів технікумів і коледжів, то певна частина абітурієнтів зрозуміли, що сховатися від ЗНО не вийде”, – зазначив Олександр Сидоренко.

Директор Департаменту освіти і науки Полтавської ОДА Олена Харченко наголосила, що державна підсумкова атестація відбуватимуться у формі зовнішнього незалежного оцінювання. А також тестування з української мови та літератури є обов’язковим для всіх здобувачів повної загальної середньої освіти.

“Також випускники 11 класів мають скласти ДПА з 3-х предметів — українська мова та література, математика або історія України (на вибір) і третій предмет на вибір – іноземна мова, географія, хімія, біологія або фізика. Випускники професійно-технічних навчальних закладів або закладів вищої освіти I-II рівнів акредитації мають скласти ДПА з двох предметів — обов’язково українська мова та література та математика або історія України на вибір”, – говорить Олена Харченко.

В той же час ДПА з математики наразі є обов’язковою для початкової школи і базової загальної середньої освіти. Мова про ДПА у формі ЗНО з математики як обов’язкове тестування для випускників йтиме у 2021 році, а про ДПА у формі ЗНО для 9 класу говоритимуть у 2026-2027 роках.

Для організації ЗНО на Полтавщині створять 9 округів – Полтава, Кременчук, Лубни, Миргород, Гадяч, Карлівка, Горішні Плавні, Пирятин, Кобеляки.

Читайте також: Компактна вступна кампанія та творчі конкурси попереду — роз’яснили умови вступу-2019 до ВНЗ

Окрім цього, Олександр Сидоренко наголосив на тому, що цьогоріч для 11 спеціальностей магістерських програм запровадили єдиний вступний іспит з іноземної мови через систему ЗНО. А для спеціальностей “Право” та “Правознавство” повністю весь відбір слухачів магістерських курсів буде здійснений через систему ЗНО.

Також цього року вперше у Полтаві організують пункт перевірки тестових робіт з української мови та літератури.

“Робіт стало більше у зв’язку зі збільшення кількості абітурієнтів. Нам у Харкові вже важко “переварювати” великий обсяг робіт. Тому зараз ведемо підготовку, щоб і в Полтаві створити 4-5 груп педагогів, які будуть здійснювати роботу по оцінюванню знань абітурієнтів з української мови та літератури”, – пояснив Олександр Сидоренко.