Ви тут:
Культура Суспільство Україна 

MARUV не представлятиме Україну на Євробаченні, – UA:Суспільне

Співачка MARUV, яка перемогла у фіналі Національного відбору на Євробачення за результатами суддівських оцінок та глядацького голосування, не представлятиме Україну на міжнародному пісенному конкурсі Євробачення-2019, що пройде у Тель-Авіві.

Суспільний мовник (ПАТ “Національна суспільна телерадіокомпанія України”) та співачка MARUV не дійшли згоди через низку причин, інформує UA: Суспільне мовлення. У виконавця, який представлятиме Україну на міжнародній арені, є зобов’язання: після підписання договору з ПАТ “НСТУ” на час конкурсу виконавець стає культурним амбасадором України та доносить не лише власну музику, але також стає виразником думки українського суспільства у світі. 

Загострення ситуації навколо співачки додало те, що вони гастролювала у Росії минулого року. Також  в неї заплановані концерти у сусідній державі цієї весни. Таким чином, MARUV дали добу на ознайомлення усіх умов контракту із UA:Суспільне мовлення. Хоч сама співачка вже готова відмовитись від заланованих гастролей у Росії.

“Також згідно з правилами Євробачення (п. 2.6) мовник-учасник повинен забезпечити неполітичний характер конкурсу. Ситуація, яка склалася навколо нацвідбору цього року, має ознаки політизації. Суспільний резонанс, спроби тиску з боку політичних сил, втручання в дискусію культурних діячів та інформаційних структур країни-агресора фактично спричинили політизацію результатів національного відбору. Суспільний мовник також вбачає в цій ситуації небезпеку ескалації розколу українського суспільства, що суперечить завданням Суспільного мовника (згідно із Законом України про Суспільне мовлення одним з основних завдань ПАТ “НСТУ” є сприяння консолідації українського суспільства (ст. 4. п. 2))”, – йдеться у повідомленні.

Втім, на сторінці Eurovision Ukraine – Євробачення Україна у Фейсбук інформують, що наразі невідомо, хто представить країну на Євробаченні, і чи будемо взагалі брати участь у конкурсі.

 

Водночас, голова правління ПАТ “НСТУ” Зураб Аласанія зазначив, що перемовини з новим кандидатом як представником від України на Євробачення розпочнуть вж завтра зранку.

Читайте також: Один з телеканалів відмовився допомогати переможцю Нацвідбору на Євробачення

Співачка родом з Полтави прокоментувала вибір українців на Євробачення