Ви тут:
Відео Полтавщина прес-онлайн-конференція Суспільство ТОП-новина 

Депутати Полтавської облради звернуться до СБУ з приводу надання спецдозволів п’ятьом компаніям (ВІДЕО)

Сьогодні в ОКІА “Новини Полтавщини” відбулася прес-конференція депутатів Полтавської обласної ради – першого заступника голови облради Євгенія Холода, голови постійної комісії обласної ради з питань екології та раціонального природокористування Ігоря Горжія та депутата облради Володимира Бобиля.

Темою прес-конференції стала екологічна ситуація на Полтавщині та шляхи її вирішення.

Також спікери розповіли, що підготували депутатське звернення голові Служби безпеки України Василю Грицаку стосовно надання спеціальних дозволів Державною службою геології та надр на користування надрами на території області фірмам «ІСТ ЮРОУП ПЕТРОЛЕУМ», надання спецдоволів на корстування надрами ТОВ «ТВИНС ГРУП», ТОВ «ЕЛІОН ІВЕСТ», ТОВ«СЕНС-Д» та ТОВ «ПРАЙС КОМПАНІ». Прийняття зазначених рішень спричинило хвилю протестів представників громадськості, сплеск негативних коментарів у ЗМІ та звинувачень на адресу обласної ради в частині надання погоджень на користування надрами підприємствам, кінцевим бенефіціарним власником яких є громадянин РФ Павло Фукс.

– При підготовці документів щодо користування надрами, депутати обласної ради розглядають інформацію про розмір статутного капіталу підприємства, перелік засновників, за наявності — кінцевого бенефіціарного власника. У єдиному державному реєстрі відсутня інформація щодо кінцевих бенефіціарних власників зазначених підприємств, відповідна офіційна інформація до обласної ради не надходила, – роз’яснив Євгеній Холод.

Тому, за його словами, у зв’язку з цим та задля зниження соціальної напруги, у зверненні до голови СБУ просять надати інформацію чи є громадянин РФ Фукс чи інший громадянин кінцевими бенефіціарними власниками зазначених товариств.

Як зазначив Ігор Горжій, одним із актуальних питань охорони довкілля області є забезпечення дотримання природоохоронного законодавства суб’єктами господарської діяльності, які отримали спеціальні дозволи на користування надрами, висновки державної екологічної експертизи та здійснюють буріння свердловин для видобування нафти, газу та газового конденсату. За його словами, внаслідок промислового видобутку вуглеводнів довкіллю області наноситься непоправна шкода. Так, значні обсяги небезпечних відходів буріння свердловин – шлами – замість утилізації вивозяться на полігони твердих побутових відходів територіальних громад. Для видобутку сланцевого газу підприємства проводять гідророзриви газоносних пластів за допомогою хімічного розчину, що становить небезпеку для водних горизонтів.

«Яким чином утилізується цей розчин, і чи утилізується взагалі невідомо», – зазначив Ігор Горжій.

Ці та інші питання, наголосив Євгеній Холод, неодноразово порушувалися депутатами обласної ради на засіданнях профільних комісій і нарадах за участю керівників обласної ради та нафтогазовидобувних підприємств, утім запитувану інформацію від видобувників вуглеводнів обласна рада так і не отримала.

Володимир Бобиль акцентував увагу журналістів на фактах забруднення довкілля у селі Базилівщині Машівського району. Внаслідок підземного витоку нафтопродуктів з ємностей Машівського цеху з видобутку нафти, газу і конденсату ГПУ «Полтавагазвидобування» ПАТ «Укргазвидобування» відбулося забруднення ґрунтового покрову та ґрунтових вод на глибині 20-25 метрів. Ліквідувати забруднення довкілля токсичними речовинами підприємство принципово не бажає, незважаючи на неодноразові звернення громадськості та обласної ради.

Підсумовуючи виступи колег, Євгеній Холод висловив категоричну незгоду з твердженням окремих громадських активістів, що начебто Полтавська обласна рада умисно саботує погодження надання дозволів на видобуток вуглеводнів ПАТ «Укргазвидобування», чим підриває енергетичну безпеку держави.

«Полтавська обласна рада діє виключно в межах повноважень, визначених законом, – зазначив Євгеній Холод. – Депутати й надалі вимагатимуть від кожного підприємства дотримання природоохоронного законодавства. Видобуток вуглеводнів на Полтавщині має відбуватися за умови мінімізації шкоди довкіллю».

   

 

поширити новину: