Ви тут:
Відео Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Про скульптора з Полтавщини, якому люди збирали гроші на закордонну поїздку, знімають документальне кіно (ВІДЕО)

У селі Панасівка Миргородського району на Полтавщині проживає 79-річний Валерій Єрмаков. Він скульптор і художник. На його подвір’ї знаходяться різноманітні скульптури — грецькі боги, гоголівський Вакула, русалки.

У 2017 році абсолютно випадково у село заїхала команда проекту «Ukraїner». Як дізнались що серед місцевих проживає такий колоритний чоловік, вирішили про нього зняти історію.

«Ми випадково потрапили туди, взагалі не знали про село. І Панасівок у Полтавській області лише 5. У селі всього 20 хат, одна з яких Валерія. Його телефон був в кількох сусідів і поштарки. Про нього ніхто не знав. Коли вийшов на пенсію, почав займатись мистецтвом», – розповідає автор проекту Богдан Логвиненко.

Після виходу в інтернет серії про Валерія автори Ukraїner вирішили відправити його у Грецію. Адже у нього є скульптури на тему грецької міфології. Зрештою, разом з ним закордон відправились й самі документалісти. Але ще перед поїздкою з ними траплялись різні речі. Виявилось, що у Валерія не було як закордонного, так і внутрішнього паспорту.

«У нього не було закордонного паспорту. Але в процесі ми дізнались, що і внутрішнього він не мав. 20 років тому, коли йому видавали внутрішній паспорт, то забули поставити штамп про видачу. Тому фактично в нього його не було. І ми повезли його в Суми, це найближче велике місто (хоч він живе і в Полтавській області), повернулись додому, він роздавав в одному місці (це біля машини хліба, яка приїздить у село 2 рази на тиждень) цукерки, куплені в Сумах односельчанам і розповідав їм про це місто», – згадує відеограф Павло Пашко.

Гроші на поїздку збирали у соцмережі. За два дні вдалось назбирати понад 100 тисяч гривень.

«Коли ми написали пост про те, що є ідея повезти в Грецію, то за 3 години зібрали 40 тисяч гривень, за два дні — 110 тисяч гривень. В результаті, ми витратили значно більше. Бо знімали документалку. Не можна сказати, що це фільм про подорож, це фільм про усвідомлення і про те, наскільки можна залишатись молодим у будь-якому віці. Це була перша його закордонна подорож. Коли повернувся додому, сказав що не хоче нікуди їздити, бо має довести, що цієї поїздки був вартий і зробити стільки творів, аби виправдати це», – зазначає Богдан Логвиненко.

«Ми не знали, як він відреагує на те, що якісь хлопці хочуть його забрати і вивезти з рідного села. Що значно відрізняється від того, як він жив. Але Валерій виявився міцним горішком, дуже позитивно реагував на все, постійно все розпитував. На кінець подорожі вже був обізнаний — від інтернету до пляшечок у готелі. Побував в античних і сучасних музеях. Постійно хотів навчитись фразам, щоб спілкуватись з іноземцями. Тут стає зрозуміло, що людині цікаво дізнатись щось нове», – говорить Павло Пашко.

«Він все сприймає дуже іронічно, що з ним відбувається. Він хоч і говорить «Я живу в лісі і нічого не знаю», в той же час ми були здивовані, що він розбирається в ситуації в країні. Так, він не знає що таке інтернет і не міг зрозуміти. що з ним сталось. Коли ми вилітали закордон, про нього вже розповідали на каналах, сайтах. До цього йому ніхто не дзвонив, крім сусідок, поштарки і нас. А тут йому подзвонили з миргородської газети, він давав інтерв’ю, розповідав про себе, а потім, поклав трубку і сказав «Ну нічого собі! Тепер мене і в Миргороді будуть знати». Насправді, його вже знали багато людей», – констатує Богдан.

Про поїздку до Греції автори «Ukraїner» готують документальний фільм про Валерія Єрмаркова. Це буже повнометражна стрічка. Планують випустити вже наприкінці цього року. Порівняно з іншими випусками проекту, цей фільм в інтернеті з’явиться не відразу. Його демонструватимуть у кількох кінотеатрах та кінофестивалях, а потім запустять в інтернет.

фото Ukraїner

поширити новину: