Ви тут:
Культура Полтавщина Суспільство 

Поєднання сучасного й історичного: письменниця з Лубен у Львові презентувала свій роман «Реквієм для Рози» (ФОТО)

У рамках заходів 25 Book Forum сьогодні, 20 вересня, у підвальному приміщенні Львівського оперного театру – фестиваль-ресторації «Лівий берег» – відбулась презентація роману «Реквієм для Рози» Раїси Плотнікової, яка родом з Лубен Полтавської області.

Сама письменниця називає себе “крадійкою” життєвих історій, адже трансформуючи їх, робить частинами своїх романів.

«Я така “крадійка” життєвих історій своїх знайомих, друзів. Збираю все докупи і так народжуються твори. Задум цього роману виник років 6 тому. Виписала у «Клубі сімейного дозвілля» книгу «90 знаменитих жінок». У мене був шок. Картинки були примітивні. Я сама краще б намалювала Соньку Золоту Ручку чи Розу Щварц. Але в мене відразу відклалось на підсвідомості, що з історій жінок, поданих у цій книжці, щось можна зробити. Я почала шукати матеріали про Розу Шварц. Вона не головна героїня. Роза – кат, чекістка. Тому мені не хотілось виводити її наперед. Хотілось для цього знайти когось іншого. Через це не стала відразу писати, хоча накопала про неї безліч інформації. Одного разу абсолютно випадково по «Радіо Ера» слухала передачу із Франції жінки, яка в 1917 році тікала з Росії, жила в Києві, як була піаністкою…Прослухавши передачу повністю, зрозуміла, що цю жінку я можу вивести на першу роль», – розповідає Раїса Плотнікова.

У романі описуються одразу сучасні й історичні події, які переплітаються між собою. Історична частина – головна героїня піаністка пише листи своєму коханому про те, що відбувається у Києві 1920 року. Сучасність – доцент одного з університетів Києва знаходить листи цієї піаністки.

«У вирі сучасного життя він іде слідами авторки пожовклих аркушів, переживає власну драму, шукає паралелі в подіях минулих років і знаходить своє кохання вже у круговерті Революції Гідності», – йдеться у преамбулі до книги.

За словами Раїси Плотнікової, у її романі піаністка зустрічається з чекісткою Розою. Це прообраз Рози Шварц, яка у київській підземці організувала не просто допити над людьми, а театр. І на цих підмостках проводила допити.

«Це охудожнена правда. Я назбирала фактів і зліпила з них цілісний твір», – говорить письменниця.

Роман «Реквієм для Рози» отримав спеціальну відзнаку «Вибір видавця» на міжнародному літературному конкурсі «Коронація слова-2016».