Ви тут:
Культура Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

На історичних будівлях Полтави з’явились двомовні інформаційні таблички (ФОТО)

Після року обговорень і погоджень у  Полтаві на будівлях, що мають історичну або архітектурну цінність, встановили інформаційні таблички.

Проект «Крокуй. Полтава», втілений за сприяння громадської організації «Полтавська платформа» та мобільного оператора зв’язку “Київстар”, у місті ініційований вперше. Відтепер полтавці та гості міста, прогулюючись вулицями, можуть ознайомитись історією будівель та їх зовнішнім виглядом, які ті мали у минулому столітті.

Новий туристичний маршрут інформаційними табличками презентували сьогодні у Краєзнавчому музеї імені Кричевського, поруч з яким і знаходиться перша табличка. Загалом їх 22 і вони двомовні – українською та англійською.

«Ми долучились до цього проекту в плані збору інформації, формуванні текстів, підбору ілюстрацій. Такий проект означає, що Полтава буде збережена. Те, що ми отримали у спадок після руйнування Другої світової війни, після всіх перебудов і сьогоднішніх новобудов, все ж таки дійде до наступних поколінь. Полтава невелике місто. Кожен об’єкт є унікальним. Такого, як у нас, немає в жодному місті України. Але про це мало хто знає», –  зазначила архітектор Оксана Бєлявська.

Ініціатор проекту Вадим Ямщиков побачив такі таблички у Львові. Їх і взяли за основу при створенні полтавських.

«Полтава у нас багата і духовно, й історично, і на постаті, й на архітектуру. У даний час Полтава обирає стратегію розвитку міста. Один з пріоритетів – туристичний. Тому повинні його розвивати. Такі таблички допоможуть більше дізнатись про історичні події, архітектуру. Зараз місто перебудовується. Тому зберегти тогочасну архітектуру надзвичайно важливо».

Такі таблички встановили як на фасадах будівель, приміром, на Успенському кафедральному соборі, так і на стовпчиках біля об’єктів – як біля пам’ятника Т. Шевченку. Проте є таблички, які прикріпили на фасадах будівель, які побудовані на місці зруйнованих. Наприклад, на музичному училищі, де раніше знаходилась Воскресенська церква.

«Такі інформаційні дошки повинні були бути вже давно. Щоб полтавці спішили тихо – проходячи повз, кожен об’єкт роздивитись. Туристи це роблять, а полтавці не завжди. На організацію пішло до року. Тому що всі об’єкти знакові і перевіряли кожне слово, бо говорити про них мало – неправильно. Але треба знайти такі слова, щоб кожному були зрозумілі», – розповіла директор Департаменту культури і туризму Полтавської ОДА Валентина Вождаєнко.

Кожен учасник пішохідної екскурсії, яка розпочалась після презентації, отримав мапу розміщення інформаційних табличок. Директор громадської організації «Полтавська платформа» Альона Гончаренко розповіла, що надалі мапу вдосконалюватимуть.

«У наших планах – розробка сайту під таку карту, тому що всі зараз користуються інтернетом, додатками, це набагато зручніше. Такий примірник покладемо в кожному музеї. Надалі працюватимемо з бізнесом, щоб в кожному кафе люди могли взяти цю карту. Потім працюватимемо з картою, щоб на ній були позначені місця, де можна поїсти переночувати».

Система Orphus