Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

На Полтавщині збільшили грошову оцінку землі ГЗК

Депутатський корпус Полтавської обласної ради затвердив нову грошову оцінку земельних ділянок для трьох гірничозбагачувальних комбінатів – Полтавського, Біланівського та Єристівського. Ціна питання – збільшення у 30 разів обсягів надходжень до бюджетів тих громад, на території яких виділено в користування землю для ГЗК. Йдеться про 12 із 24 ділянок Біланівського ГЗК, 17 – Полтавського ГЗК та 4 – Єристівського.

“Земля вже виділена, – прокоментував депутат Валерій Капленко. – Необхідно лише поновити грошову оцінку, як була затверджена ще 10 років тому. За цей час земля разів у 30 зросла в ціні. Підприємства розробили необхідну документацію і вийшли з пропозицією до обласної ради, щоб ми підвищили земельну оцінку – і громада отримала більше коштів. Скажімо, замість тисячі триста гривень – мільйон. А ми три місяці займаємося політикою замість того, щоб прийняти виключно економічне рішення”.

І все ж, на нинішній сесії рішення далися не легко і не повністю. Депутати без особливих проблем погодили нову грошову оцінку для Полтавського та Єристівського гірничозбагачувальних комбінатів. Натомість справжнім каменем спотикання виявився Біланівський ГЗК. Питання доводилося декілька разів переносити. Прийняти позитивне рішення колег закликав Дмитро Спатар, зауваживши, що в жодному разі не йдеться про збільшення кар’єра і питання розглядалося на комісіях, на громадських слуханнях у громаді. Додав, що йдеться про 2 мільйони гривень, які місцевий бюджет отримуватиме щороку в якості орендної плати. І попросив підтримати громаду. 

У результаті депутати таки збільшили грошову оцінку, щоправда лише для половини з 24 ділянок Біланівського ГЗК. Для решти голосів не вистачило. Тож голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький змушений був закрити сесію, а непроголосовані питання перенести на наступне пленарне засідання, яке орієнтовно відбудеться в жовтні. Про це повідомили у Полтавській обласній раді.

Нагадаємо, що сесію Полтавської обласної ради можна було переглянути онлайн

У Зінькові розпочалося виїзне засідання сесії Полтавської облради, на порядку денному більше сотні питань (ФОТО)

У “Об’єднаному готельному господарстві” Полтавщини новий гендиректор

Один із депутатів обласної ради вирішив достроково припинити повноваження

Двом комунальним підприємствам на Полтавщині збільшили статутний капітал

Депутати обласної ради не підтримали рішення про використання червоно-чорного прапора

Депутати Полтавсьокї облради проголосували за погодження спецдозволів на видобування вуглеводнів

Система Orphus