Ви тут:
Відео Екологія Полтавщина прес-онлайн-конференція Суспільство 

Під Полтавою виявили велику кількість битих ртутновмісних ламп (ВІДЕО)

Під Полтавою виявили велику кількість битих ртутновмісних ламп (ВІДЕО)

Сьогодні, під час прес-конференції в ОКІА “Новини Полтавщини”, депутат Полтавської обласної ради, голова постійної депутатської комісії з питань екології та раціонального природокористування Ігор Горжій та депутат міської ради, голова постійної депутатської комісії міської ради з питань містобудування, архітектури, розвитку міського господарства, транспорту, розвитку підприємницької діяльності, розвитку міста, інвестицій, туризму Олег Бєлоножко порушили тему забруднення ртуттю приміських смітників.

За словами Ігоря Горжія, на околиці Полтави, поблизу села Супрунівки виявили биті ртутновмісні лампи, кількість яких вимірюють вагонами.

– Ситуація катастрофічна. Зараз сходить сніг і незабаром всі ці отруйні хімічні речовини опиняться під землею, відтак – у річці Ворсклі та у водопроводах. Ми разом з громадськими активістами зафільмували все те, що відбувається на смітнику та підготували звернення до компетентних органів з вимогою негайно розібратися в ситуації, – розповів Ігор Горжій.

Як наголосив Олег Бєлоножко, депутати міської та обласної рад готують спільне звернення до Уряду щодо врегулювання питання переміщення ртутовмісних ламп територією України та порядку їх утилізації.

– Ми будемо контролювати це питання до його логічного вирішення, бо це загрожує екологічною катастрофою. Небезпеку несе як сама ртуть, так і її органічні сполуки, які утворюється у результаті контакту з водою. Особливістю забруднення ртуттю є те, що екосистема взагалі не підлягає відновленню. Мені не зрозуміло як треба ненавидіти людей, аби натворити таке лихо, – розповів Олег Бєлоножко.

Про що ще йшлося під час прес-конференції дивіться у ВІДЕО

Система Orphus