Ви тут:
Відео Головне Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

У Полтаві мітингували “за” і “проти” ректора ПолНТУ

У Полтаві більше сотні людей зібралися біля адмінбудівлі, що на вул. Жовтневій 45. З одного боку — студенти та викладачі Полтавського національного технічного університету ім. Юрія Кондратюка, які виступають на підтримку ректора Володимира Онищенка, з іншого — студенти, викладачі та громадські активісти, які вимагають звільнення ректора з посади.

Люди прийшли з плакатами “Врятуймо мистецтво” та зображенням ректора у сміттєвому баці, вони висловлюють свою позицію. Промови виголошують як студенти, викладачі, так і громадські активісти міста, їх підтримує народний депутат Юрій Бублик.

На іншому боці — проректор університету Богдан Коробко, який виголошує промови та називає кампанію проти ректора — рейдерським захопленням ВУЗу та його знищенням. За його словами студенти самі вийшли на мітинг і звинувачувати їх у “проплаченості” не варто. Хоча більшість з студентів відмовляються говорити чому прийшли та представлятися.

Між сторонами час від часу виникають словесні перепалки.

До мітингувальників вийшов голова Полтавської обласної ради Петро Ворона. Він наголосив, що діям ректора Онищенка оцінку повинні давати правоохоронні органи.

“Я думаю, що правоохоронні органи повинні дати оцінку, щодо ідентичності плівок, які поширили в інтернеті. Якщо буде доведено, що плівки ідентичні – то ректор однозначно повинен буде піти у відставку. Якщо людина, яка займає таку посаду, і дозволяє собі такі висловлювання, як на плівках, я вважаю, що це межа. Я вважаю, що правоохоронні органи повинні зробити відповідні висновки. Формат захисту ректора — те, що люди вночі були відправлені у Київ, те, що сьогодні, на скільки мені відомо, ВУЗ не працює, це просто реакція самозахисту. Я думаю, що Володимир Онищенко повинен захищатися не спиною людей, а правовим методом — подати у суд, і нехай правоохоронці зроблять відповідний висновок. Хоча, я вам скажу, я учасник і першої революції, і другої, то ПолНТУ завжди займав провладну позицію, він завжди був на стороні діючої влади”, – сказав Ворона.

За результатами мітингу Юрій Бублик оприлюднив звернення до голови Полтавської ОДА та голови обласної ради з проханням дати оцінку діяльності ректора ПолНТУ та його діям, як громадянина України. Він сказав, що сподівається на адекватну перевірку з Міністерства освіти і науки України, яка наразі затримується більше, ніж на місяць.

Перейти до вмісту