Ви тут:
децентралізація Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

У Пришибській ОТГ на Полтавщині можна побачити Єристівський ГЗК, половити осетрових та політати на дельтаплані (ФОТО)

Представники 5-х об’єднаних громад Кременчуцького району — Омельницької, Піщанської, Пришибської, Недогарківської ОТГ та Білецьківської сільської ради — продовжують вивчати об’єкти кластеру сільського зеленого туризму «П’ять перлин Дніпра». Після Омельницької ОТГ, де існує маршрут “Екологічна стежина Володимира Вернадського”, а в Піщанській та Недогарківській –  страусина ферма, готельний комплекс, апітерапія та подорож водосховищем – цього разу оглядали туристичні локації Пришибської ОТГ.

Пришибська ОТГ це 5 населених пунктів – Пришиб, Єристівка, Роботівка, Кобелячок та Малики. Утворилась 13 серпня 2015 року, перші вибори сільського голови відбулись у жовтні того ж року.

«По програмі ПРООНу (Програма розвитку ООН) проводили вуличне освітлення. Зараз у Пришибі на даху Центру культури і дозвілля встановлюємо сонячні панелі для власного використання. Поліпшуємо екологію – працюємо з твердими побутовими відходами, закупили сміттєві баки для населення Кобелячок – у кого є договір з комунальним підприємством. Окремо організовуємо майданчики для роздільного сміття», – розповідає сільський голова ОТГ Валентина Городянко.

У громаді туристам можуть запропонувати історичний маршрут курганами, яких на території ОТГ налічується 138, а то й більше.

 

«Це курган Шведська могила, курган Козацька могила та курган Єристівська могила. А також місце, де стояла церква. Ще плануємо створити своєрідну пам’ятку усіх курганів – рельєфну карту в центрі села. Це буде приваблювати тих людей, які звідси родом. Самі кургани знаходяться не дуже далеко. Єристівська могила в селі Єристівка, Козацька могила це північно-західна околиця Пришиба, а курган Шведська могила в межах села», – розповідає про туристичний маршрут учитель історії Пришибської ЗОШ І – ІІІ ступенів Оксана Івахненко.

На окрему увагу заслуговує Єристівський ГЗК, де видобувають тонни руди. Кар’єр розробили у 2009 році. За цей час його глибина вже сягає 170 м, проте у планах його значно розширити – до 500 м завглибшки.

«Зараз глибина кар’єру 170 м. За цей час ми вивезли гірської маси 140 млн куб. м. Кар’єр має розмір 2,4 км завдовжки і завширшки 1 км. У майбутньому становитиме 4,5 км завдовжки, завширшки 2,5 км і глибиною до 500 м. Машини, що працюють тут, мають вантажність 180 і 220 тонн. Їх висота 8 м, 11 м в довжину і в ширину 7,5 м, діаметр колеса 3,5 м», – говорить технічний директор ТОВ «Єристівський гірничо-збагачувальний комбінат» Віктор Олюха.

А в сусідньому селі Кобелячок почали розводити осетрових. Власними силами підприємці розчистили ставок та запустили рибу. Дорослих осетрів слід чекати через 5 років. Посеред ставка встановили фонарі. Ввечері їх вмикають, злітаються комарі, таким чином риба живиться.

«Перший рік зусиллями села купили рибу, запустили, взимку вона вся видохла, думали, що вичистить все – не вийшло. На другий рік з’явилась ідея вичистити екскаватором ставок. Запустили 4-5 видів риб, серед них короп, білий амур. Осетрових запустили для проби. Вони виростуть через 5 років», – зазначає підприємець.

Також на території Пришибської ОТГ туристам можуть запропонувати політати на дельтаплані. Сільський голова на собі випробувала цей вид дозвілля.

«Ми можемо у будь-якому селі це організувати. Майданчики для зльоту скрізь є – можна і в Пришибі, і в Кобелячку. Хотіли раніше використати для цього місцину біля річки, але там високовольтні лінії і не має можливості зльоту і приземлення. Один політ триває 15 хв, коштує 750 грн. Дуже класно, це треба спробувати. У Кременчуцькому районі такого немає. Тому вирішили організувати. А чому б і ні. Я не боюсь висоти. Пілот позаду мене був. У мене в житті було 3 мрії: політати (вже і на літаку літала закордон у Польщу, Нідерланди), завести страусів (маю їх 5 штук вдома). Залишилась ще одна мрія  – стрибнути з парашута», – зізнається Валентина Городянко.

Як зазначають експерти Регіонального хабу для центральної України Програми «U-LEAD з Європою», після презентації всіх туристичних маршрутів кожної ОТГ потрібно працювати над їх привабливістю. Для цього варто виокремити кожній громаді свою родзинку і організувати масштабний захід. Приміром, фестиваль лову риби чи рибальської юшки або велосипедний маршрут головними туристичними об’єктами громади. Не слід забувати, що головна ідея зеленого туризму – залучення усіх мешканців до роботи туристичного кластеру.