Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

В Омельнику на Полтавщині презентували новий туристичний маршрут (ФОТО)

До села Омельник 12 липня з’їхались голови 5-ти об’єднаних територіальних громад – Пришибської, Недогарківської, Піщанської ОТГ та Білецьківської сільської ради — на презентацію туристичного маршруту “Екологічна стежина села Омельник Володимира Вернадського” в рамках кластеру зеленого туризму “П’ять перлин Дніпра”.

Для розробки нового туристичного маршруту Омельник обрали невипадково, адже саме у цьому селі вчений Володимир Вернадський почав роботу, описуючи місцеві грунти.

“Ініціатором створення екологічної стежини Вернадського був Олександр Ігнатієнко. Він був працівником краєзнавчого музею, зараз на пенсії. В Омельнику, перебуваючи в гостях у барона Макдема, Вернадський писав листи дружині, де сказав такі слова: «Природа Омельника надихнула на ідею про ноосферу». Ми крок за кроком намагаємось реалізувати маршрут. Попереду багато роботи”, – запевнила сільський голова Омельницької ОТГ Олександра Шереметьєва.

До складу екологічної стежини входять: Галаганівський ставок, пам’ятний знак В.Вернадському, Омельницька ЗОШ I-III ступенів (тут відбувались Міжнародні екологічні конференції імені Вернадського), пам’ятний знак Голодомору, дубовий гай Гната Галагана, свердловина гідрологічна, Головкові та Ламанські кручі. Але, за словами Олександри Шереметьєвої, маршрут буде змінюватись.

“У травні цього року Кременчуцький національний університет імені Остроградського розробив розкопки і створив геологічну пам’ятку, де працював Вернадський. Поставили відповідний знак. Тому з’явилась у нас така родзинка цього року. Оскільки вони зробили геологічну стоянку, її включать у туристичний маршрут як опорний пункт. Таким чином, буде змінюватись екологічна стежина”, – повідомила голова Омельницької ОТГ.

Оскільки туристичний маршрут ще в розробці, менеджер полтавського Регіонального хабу Програми «U-LEAD з Європою» для центральної України Владислав Синицький приїхав до Омельника не з пустими руками – передав план розвитку кластеру.

«Цей кластер є одним з цеглинок майбутнього не тільки Омельницької громади, а й всіх тих, хто входить до цього кластеру. Це підвалини місцевого економічного розвитку, майбутніх надходжень до бюджету, заробітків мешканців. Громада не може бути успішною, якщо у неї немає лідера, і якщо лідер веде правильним шляхом. Я думаю, в Омельнику це є. Експерт Олександр Коваль надав свої рекомендації і створив перспективний план розвитку туристичного кластеру в Омельнику на 2018-2019 роки з конкретними кроками», – зазначив Владислав Синицький.

На презентації маршруту гостей ознайомили з музеєм хліба, що знаходиться в опорному навчальному закладі, художньою галереєю, парком Вернадського, який планують реконструювати, та Головковими кручами. Останній об’єкт знаходиться у 8-ми кілометрах від Омельника, висота самих обривів сягає 40 метрів.

 

 

 

Система Orphus