Ви тут:
Суспільство Україна 

Пішов із життя відомий український поет Богдан Рубчак

У лікарні Нью-Джерсі помер відомий український письменник та редактор, член Нью-Йоркської поетичної групи Богдан Рубчак.

Про це пише Читомо.

Богдан Рубчак народився в галицькому містечку Калуші, в родині кооператора. Під час другої світової війни емігрував з батьками до Німеччини, де спершу жив у Кауфбойрені, а потім у Діллінґені. У 1948-ому році переселився з матір’ю до Чікаґо, в США, де жив і вчився деякий час.

Пізніше переїхав до штату Нью-Джерзі, здобув докторат із порівняльної літератури в Ратґерському університеті, а також певний час у ньому викладав. Пізніше, після повернення до Чикаго, працював професором при Іллінойському університеті.

Рубчак був учасником Нью-Йоркської групи та автором численних поетичних збірок. Серед них: «Камінний сад» (Нью-Йорк-Чикаго, 1956), «Промениста зрада» (Нью-Йорк-Чикаго, 1960;), «Дівчина без країни» (Нью-Йорк-Чикаго, 1963), «Особиста Кліо» (Нью-Йорк: В-во Нью-Йоркської Групи, 1967) та інші.

Написав понад 100 статей та есе, разом з Богданом Бойчуком упорядкував антологію сучасної української поезії на заході, яка вийшла у 1969 році в двох томах під назвою «Координати». Перед цим, у 1967 році, редагував разом із Святославом Гординським «Зібрані твори» Богдана-Ігоря Антонича, упорядкував разом із Богданом Бойчуком антологію поезії «Координати».