Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

У Полтаві планують встановити пам’ятник Леву Вайнгорту

У Полтаві планують встановити пам’ятник відомому архітектору міста Леву Вайнгорту. Головним архітектором Полтави він був протягом 32 років — з 1939 по 1970 рік. Саме йому випало відбудовувати місто у повоєнні роки.

Про намір увіковічнити Лева Вайнгорта на своїй сторінці у Фейсбук написав директор Департаменту будівництва, містобудування та архітектури і ЖКГ Полтавської ОДА Тимофій Голбан.

Те, що сьогодні про нього і його роботу знає не такий вже й значний відсоток полтавців – це проблема. А я впевнений, що нерозв’язних проблем не існує”, – запевнив Тимофій Голбан.

Встановити пам’ятник планують біля будівлі Департаменту будівництва за адресою: вулиця Зигіна, 1. Наразі вже готові два проекти, з якими можна ознайомитись у соцмережі.

У коментарях можна залишати номер того варіанта, який найбільше сподобався. Голосування проведуть до 1 липня, після цього перейдуть до реалізації проекту.

За активної участі Лева Вайнгорта у повоєнні часи відновлено центр міста, проведено містобудівні заходи зі створення його чіткої планувальної структури, відтворено історичний вигляд Круглої площі. За час його роботи як головним архітектором міста промислові підприємства були винесені за залізницю, сплановані житлові мікрорайони. Він керував спорудженням пам’ятника Леніну і меморіального комплексу Солдатської Слави, автомобільно-залізничного мосту через Ворсклу, Будинку культури бавовнопрядильного комбінату, розбивкою Полтавського міського парку – Дендропарку.