Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

А чи відомо вам, що …?: у поліції Полтавщини започаткували нову цікаву рубрику

Поліція Полтавщини підготувала для читачів нову рубрику “Цікавий факт від поліції Полтавщини”.

– Сподіваємось, що приведені у рубриці факти будуть для вас дійсно цікавими пізнавальними, – зазначають на сайті.

Отже, чи відомо вам, що Музей історії органів внутрішніх справ Полтавщини має безпосереднє відношення до книги «Дванадцять стільців» Євгенія Петрова та Іллі Ільфа (надрукований 1928 року).

З музеєм, а точніше його будівлею, пов’язаний один із головних героїв роману, який добре запам’ятався не тільки читачам, але й шанувальникам відомої кінематографічної стрічки (перша екранізація 1971 року).

Ідея роману належала письменникові Валентину Катаєву. Образи героїв письменник взяв з реального життя. Прототипом одного з персонажів – Іпполіта Матвійовича Вороб’янінова, на прізвисько «Кіса», був дядько співавтора бестселера Євгенія Петрова – Євген Ганько (жив на початку ХХ сторіччя).

Якщо пам’ятаєте, за романом, «Кіса Вороб’янінов» проживав із тещою. Його ж прообраз – Ганько – насправді жив із сестрою, і всі свої роки вони мешкали у будинку, в якому, власне, створили Музей історії органів внутрішніх справ Полтавщини.

Із 1967 року і до сьогодні колекція нашого Музею, що у місті Полтава на вул. Лідова, 6, доповнюється експонатами різних епох. Про це повідомили у ГУ НП у Полтавській області.