Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

5 червня назвуть переможців обласного щорічного творчого конкурсу «Журналіст року»

Сьогодні відбулося засідання журі обласного щорічного творчого конкурсу «Журналіст року». На ньому визначили найкращі роботи, подані у кількох категоріях.

З-поміж останніх – «Кращий телевізійний матеріал», «Краща публікація в друкованому ЗМІ», «Краща публікація в Інтернет-виданні», «Кращий фоторепортаж» і «Кращий дизайн видання», повідомляють у Полтавській ОДА.

Враховуючи наші напрацювання минулого року, в положення конкурсу були внесені зміни. Дещо змінилися вимоги до кількості робіт, щоб і журналістам стало простіше зорієнтуватися, і нам легше працювати. Так, учасникам запропоновано подавати по одному матеріалу в одну номінацію. У зв’язку з цим матеріалів на розгляд журі надійшло менше, ніж у 2016 й 2017 роках, – 30. Відповідно і 30 учасників. До слова, роботи вони подавали з 16 квітня до 16 травня 2018 року. Згідно з положенням конкурсу виокремили шість номінацій. У категорію «Кращий радіоматеріал», на жаль, матеріалів не надійшло, – розповіла директор Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації, голова журі Вікторія Пилипенко.

До складу журі цьогоріч увійшли голова Полтавської обласної організації Національної спілки журналістів України Євген Лопушинський, заступник редактора щотижневої газети «Полтавський вісник», власний кореспондент журналу Верховної Ради України «Віче» Віталій Скобельський, заслужений журналіст України Раїса Самойленко, директор ТОВ ТРК «ІРТ-Полтава» Ігор Кужик, доцент кафедри журналістики Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка, кандидат наук із соціальних комунікацій Гліб Кудряшов, поетеса, журналіст, редактор телебачення ТОВ Студія «Місто» Марія Бойко, експерт із комунікацій Юрій Ісаєв. Секретарем журі була заступник начальника управління інформації – начальник відділу комунікацій із засобами масової інформації управління інформації Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА Юлія Даценко.

Фахівці оцінювали матеріали за такими критеріями: актуальність і суспільна значущість теми, об’єктивність підходу, переконливість аргументації, незалежність авторської позиції, аналіз інформації, глибина опрацювання і висвітлення теми, професійний рівень журналіста в розкритті порушеної теми, оригінальність подачі матеріалу, громадський резонанс, мовна і літературна майстерність. Кожен критерій оцінювався за шкалою від 0 до 5.

Після загального підрахунку балів у п’ятьох номінаціях було визначено по два учасники, які одержали найвищі результати. Їх нагородять дипломами і грошовими відзнаками в розмірі 1500 гривень.

Імена переможців обласного щорічного творчого конкурсу «Журналіст року» оголосять напередодні професійного свята – Дня журналіста 05 червня об 11.00 у Полтавському художньому музеї (галереї мистецтв) імені Миколи Ярошенка.