Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Полтавщина посідає перше місце в Україні по виробництву молока в сільськогосподарських підприємствах

Полтавщина посідає перше місце серед інших регіонів України по виробництву молока в сільськогосподарських підприємствах (15,5% валового надою по Україні). Сьогодні в Полтавській ОДА, під час апаратної наради, про це повідомила директор Департаменту економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій Інна Іщенко.

“Серед регіонів України по поголів’ю ВРХ та корів в сільськогосподарських підприємствах область займає перше місце, а по поголів’ю свиней – 4 місце. За січень – березень цього року в господарствах всіх категорій вироблено: 170,6 тис. т молока, 23,5 тис. т м’яса та 190,5 млн шт. яєць. Полтавщина посідає 1 місце серед інших регіонів України по виробництву молока в сільськогосподарських підприємствах (15,5% валового надою по Україні)”, – розповіла Інна Іщенко.

Однією з найуспішніших реформ в Україні, що ефективно впроваджується й Полтавській області, є реформа децентралізації. Лідерами зі створення ОТГ є Кременчуцький (6 ОТГ), Полтавський (6 ОТГ) та Новосанжарський (5 ОТГ) райони.

“За 3 роки в області створено 43 об’єднані територіальні громади (2017 рік – 20 ОТГ, 2016 рік – 11 ОТГ, 2015 рік – 12 ОТГ). У тридцятку лідерів рейтингу фінансової спроможності ОТГ України за результатами 2017 року ввійшли  6 громад Полтавщини: Глобинська, Шишацька, Білоцерківська, Решетилівська, Пришибська та Пирятинська”, – додала Інна Сергіївна.

Полтавщина залишається безумовним лідером з реалізації проектів міжмуніципального співробітництва. З 174 таких договорів, зареєстрованих в Україні, 57 (або 33%) – діють у Полтавській області.

“Є тенденція сталого зростання надходження до бюджетів, розвитку економіки. Ми втримали і навіть посилили позиції, які мали ще минулого року. Це дає сподівання, що гроші, які надходять до бюджетів, будуть йти на розвиток територій, передбачених стратегічним планом”, – наголосив голова Полтавської ОДА Валерій Головко.

У січні – березні під час нового будівництва, реконструкції соціальних об’єктів, поточного та капітального ремонту виконано будівельних робіт на суму 1271,2 млн грн, а це – 6,9% у загальноукраїнських обсягах (5 місце в Україні).

Нове будівництво, реконструкція та технічне переоснащення області склали 68,8% від загального обсягу виконаних будівельних робіт, капітальний і поточний ремонти – 9,2% та 22,0% відповідно.

“На сьогодні розбудова опорних шкіл — це пріоритет. На Полтавщині, в перспективі, має бути 80 — 90 опорних шкіл, тому у найкоротші строки, потрібно зібрати всю інформацію про стан цих закладів та розробити план їх осучаснення”, – зауважив Валерій Головко.

Одним із джерел, що дозволяє активно розбудовувати область, є державна підтримка у вигляді коштів державного фонду регіонального розвитку.