Ви тут:
Полтавщина Прес-релізи Суспільство 

По питанню перенесення щорічної відпустки через хворобу надає роз’яснення Держпраця

По питанню перенесення щорічної відпустки через хворобу надає роз’яснення головний державний інспектор Управління Держпраці у Полтавській області Шувакіна Ольга Миколаївна.

За статтею 11 Закону України «Про відпустки» щорічна відпустка повинна бути перенесена на інший період або продовжена в разі тимчасової непрацездатності працівника, засвідченої у встановленому порядку.

Якщо працівник у період відпустки захворів і йому було видано листок непрацездатності, засвідчений у встановленому порядку, то його відпустка підлягає продовженню або перенесенню на інший період на кількість календарних днів, протягом яких працівник відповідно до листка непрацездатності був непрацездатний.

Надання листка непрацездатності у зв’язку з доглядом за хворою дитиною працівникові, що перебуває у щорічній (основній чи додатковій) відпустці, законодавством не передбачено.

У пункті 3.11 Інструкції про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, затвердженої наказом МОЗ від 13.11.01 № 455, зазначено : якщо мати або інша особа, яка працює, доглядає за хворою дитиною, перебуваючи у щорічній (основній чи додатковій) відпустці, то листок непрацездатності видається із дня, коли мати (інша особа, що працює) стає до роботи.

Тобто, працівник має отримати листок непрацездатності з першого дня виходу на роботу після відпустки, якщо дитина продовжує хворіти.