Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

ТОВ «Кременчуцький хлібокомбінат» надали рекомендації щодо встановлення економічно необґрунтованої ціни на хліб

ТОВ «Кременчуцький хлібокомбінат» надали рекомендації щодо встановлення економічно необґрунтованої ціни на хліб

Територіальне відділення надало рекомендації ТОВ «Кременчуцький хлібокомбінат» щодо припинення дій, які містять ознаки порушення законодавства про захист економічної конкуренції шляхом встановлення економічно необґрунтованої оптово-відпускної ціни на хліб міський подовий, хліб білий формовий та хліб урожайний формовий.

На виконання листа виконавчого комітету Кременчуцької міської ради територіальним відділенням проведено дослідження обґрунтованості встановленої оптово-відпускної ціни на хліб простої рецептури та масового вжитку виробництва ТОВ «Кременчуцький хлібокомбінат». Згідно наданої інформації розмір відрахувань на соціальні заходи станом на 07.02.2017 року по хлібу міському подовому та хлібу урожайному формовому склали 37,2%, хоча відповідно до п.5 статті 8 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» відрахування встановлюється у розмірі 22%. Це призвело до встановлення економічно необґрунтованої оптово-відпускної ціни на хліб міський подовий, хліб білий формовий та хліб урожайний формовий.

Враховуючи наявність у Товариства ознак монопольного становища на ринку хліба в межах м. Кременчук та м. Комсомольськ, дії ТОВ «Кременчуцький хлібокомбінат» щодо встановлення економічно необґрунтованої оптово-відпускної ціни на хліб міський подовий, хліб білий формовий та хліб урожайний формовий можуть містити ознаки порушення законодавства про захист економічної конкуренції шляхом зловживання монопольним становищем на ринку у вигляді встановлення таких цін, які неможливо було б встановити за умов існування значної конкуренції на ринку.