Ви тут:
Відео Головне Екологія Полтавщина прес-конференція прес-онлайн-конференція Суспільство ТОП-новина 

На Полтавщині презентували нову Концепцію поводження з твердими побутовими відходами (ВІДЕО)

На Полтавщині презентували нову Концепцію поводження з твердими побутовими відходами (ВІДЕО)

img_0228

Нову Концепцію поводження з твердими побутовими відходами та етапи розробки Програми поводження з ТПВ у Полтавській області презентували під час прес-конференції в ОКІА “Новини Полтавщини” начальник Управління ЖКГ Полтавської ОДА Едуард Рева, професор кафедри “Прикладної екології та природокористування” ПолтНТУ, голова комісії громадської ради при Полтавській облраді з питань екології та раціонального природокористування Юрій Голік та викладач ПолтНТУ імені Юрія Кондратюка Оксана Ілляш.

“Починаючи з 2014 року ми розпочали співпрацювати з німецькими партнерами у рамках проекту GIZ. Запропонували розробити Стратегію поводження з твердими побутовими відходами по Полтавському субрегіоні, згідно якої до 2020 року плануємо закрити всі звалища, які не мають технічної документації, а до 2025 року — забезпечити роздільний збір сміття на території цього субрегіону. В обласній Програмі, яку розробляють  науковці, плануємо передбачити поступове закриття сміттєзвалищ: спочатку із 657 до 150, а потім — до 5 субрегіональних полігонів”, – наголосив Едуард Рева.

Щоб реалізувати ці плани Полтавська ОДА залучила провідних науковців області для розробки Програми поводження з твердими побутовими відходами. Про основні етапи та головні завдання проекту розповіли викладачі ПолтНТУ імені Юрія Кондратюка Юрій Голік та Оксана Ілляш .

Першочерговими завданнями Програми фахівці визначають інвентаризацію діючих звалищ і полігонів відходів, поетапну контейнерезацію населених пунктів області, оновлення парку спецтехніки та відкриття полігонів й сміттєпереробних заводів. За словами Оксани Ілляш, перший етап майже виконано.

“На сьогодні, за нашими підрахунками, 657 звалищ, але це не точна інформація. Сміттєзвалища маємо розділити на дві групи: до першої входять ті, які необхідно вивести з експлуатації, тобто буде проведена рекультивація, до другої — ті, що залишаються. Останні повинні мати паспорт, спецтехніку. Для наступного етапу — контейнеризації населених пунктів області необхідно виділити від 80 до 130 мільйонів гривень для встановлення контейнерів. Збір сміття буде проводитися раз у 3 дні. Якщо говорити про спецтехніку, то її теж недостатньо. Маємо попит на 70 одиниць”, – розповіла Оксана Матяш.

У перспективі на Полтавщині планують побутувати 3 заводи по переробці відходів та 5 полігонів — Полтавський, Пирятинський, Кременчуцький, Хорольський і Котелевський.

img_0238

За словами Юрія Голіка, загальна потреба в об’єктах поводження з ТПВ для Полтавської області — 3 переробних центри, 5 полігонів відходів, 17-19 сортувальних станцій та 151 звалище відходів.

img_0230

“За європейськими стандартами подібний проект — полігон, контейнеризація та переробний завод — коштує близько 53 мільйонів євро”, – наголосив Юрій Голік.

Як наголосив Едуард Рева, для реалізації нової Концепції поводження з ТПВ на Полтавщині кошти будуть виділяти з бюджетів різних рівнів: обласного, районного, міського, селищного та сільського, а також залучатимуть інвесторів. Фахівці переконані, для реалізації цієї Концепції необхідно мінімум 5 років, а краще – 10.

img_0236