Ви тут:
Відео Головне Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

У Полтаві підписали Меморандум про співпраю між ОДА, обласною радою та ГС «Всеукраїнського Об’єднання учасників АТО «УКРАЇНЦІ-РАЗОМ!» (ФОТО, ВІДЕО)

Сьогодні, під час прес-конференції в ОКІА “Новини Полтавщини”, підписали Меморандум про співпрацю між обласною державною адміністрацією, обласною радою та ГС «Всеукраїнського Об’єднання учасників АТО «УКРАЇНЦІ-РАЗОМ!».

Метою Меморандуму є взаємодія сторін щодо реалізації прав та соціальних гарантій, передбачених законодавством України, осіб, які брали участь у бойових діях під час АТО, членам їх сімей, задоволення їх суспільних, зокрема економічних, соціальних, культурних, екологічних та інших потреб, використання наявних можливостей у забезпеченні захисту їх політичних, економічних та соціальних прав, наданню оздоровчої, медичної, психологічної, моральної, та матеріальної допомоги, у тому числі і для сприяння вирішенню житлових проблем.

«Підписання цього Меморандуму є знаковою подією. Це не є новою ініціативою, вона уже працює на території України на регіональних рівнях у різних областях. Але, підписання Меморандуму на центральному рівні — на рівні ОДА та облради — є першим прикладом в Україні. Робимо ми це для того, аби скомунікувати владу, громадскі організації з учасниками бойових дій та допомагати їм. Ми маємо на меті створити не тільки розгалуджену мережу дисконтів, а й залучити до цієї Програми різні підприємства», – наголосив заступник голови Полтавської ОДА Роман Товстий.

У свою чергу, голова Правління Всеукраїнського об’єднання учасників АТО «УКРАЇНЦІ-РАЗОМ» Руслан Руденко, зазначив, що програма соціального захисту була започаткована в Україні у квітні цього року, і вже 25 тисяч учасників бойових дій отримали соціальні картки.

«Це Всеукраїнська програма соціального захисту учасників АТО та членів їх сімей. Започаткована вона була у квітні, уже більше 25 тисяч УБД отримали ці картки.
Це підтримка та правова допомога для кожного, хто має статус учасника АТО, незалежно від підрозділу, у якому він служив чи організації, в якій перебуває. Картка іменна, має декілька ступнів захисту. Дуже знаково, що сьогодні ми підписуємо Меморандум про співпрацю. Це перший випадок в Україні, коли ми робимо це на рівні центрального органу влади області. Я вірю у те, що це дасть можливість створити більш ефективні умови для реалізації програми на Полтавщині», – сказав Руденко.

Перший заступник голови Полтавської обласної ради Євеній Холод наголосив, що завдання влади на сьогодні — підтримати тих хлопців, які повертаються додому з АТО, та зробити усе можливе для того, аби вони відчували тут турботу про себе.

«Завдання влади – створити певний механізм для надання допомоги для хлопців. Вони не повинні, коли повертаються назад, почувати себе поза межами суспільства. Вони мають відчувати те, що про них дбають, їхніми проблемами переймаються. І не тільки питаннями соціального захисту, а й реабілітації та надання психологічної допомоги. Я вважаю, що на наступній бюджетній сесії облради ми повинні на цю програму виділити значні кошти. Наше завдання — піклуватися про тих людей, які нас захищали», – зазначив Холод.

Система Orphus