Ви тут:

Зіркові брати: Йозеф та Карел Чапеки тепер українською

Kicja-i-pesik-05

Видавництво Vivat випустило книжку Йозефа Чапека «Оповідання про песика і кицю»

Йозеф Чапек славетний класик дитячої літератури з Чехії. Разом зі своїм молодшим братом Карелом, видатним письменником, здобув всесвітню славу.

Зіркове сходження:

“Йозеф закінчив академію мистецтв у Празі. Карел вивчав філософію в університетах Берліна та Парижа. Після закінчення навчання Йозеф не втомлювався проводити виставки своїх робіт, демонструючи неймовірної краси картини галереями Парижа та Праги. Карел, пишучи твори прози та поезії, підкорював літературний світ. У 1936 році молодший з братів був номінований на Нобелівську премію. Брати часто полюбляли працювати разом, тому часто їх діяльності дещо переплітались”.

Так, прославлений художник Йозеф – став творцем серії оповідань про песика й кицю, які й до сьогодні приваблюють питливі дитячі очі до барвистих сторінок з улюбленими героями. А філософ за освітою, плодовитий письменник Карел – захистив в одному з університетів роботу про відображення живопису, мистецтва, у літературі.

Пустуни та розбишаки Чапека швидко підкорили дитячі серця всього світу. У 1977 році історія «Як кошеня і собачка мили підлогу» була екранізована.

Сьогодні іменами братів названо безліч вулиць у Франції та Чехії.