Ви тут:
Відео Головне Медицина Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

У Кременчуці, Комсомольську та ще 3-х районах Полтавщини захворюваність на ГРИП та ГРВІ перевищила епідпоріг (ВІДЕО)

За останній тиждень на Полтавщині значно зросла захворюваність на гострі респіраторні інфекції. Показники у Кременчуці, Комсомольську, Лохвицькому, Глобинському, Карлівському районах перевищили епідемічні пороги. На рівні епідпорогового захворюваність на Чутівщині. Також в області визначається циркуляція грипу А (Н1N1)pdm09. Про це, під час прес-конференції в ОКІА “Новини Полтавщини”, повідомив лікар-епідеміолог, завідуючий відділенням організації епідеміологічних досліджень ДУ “Полтавський обласний лабораторний центр держсанепідслужби України” Андрій Байбарза.

“За тиждень на ГРВІ захворіло 8 тис. 516 осіб, захворюваність зросла на 99%, це майже вдвічі. При цьому кількість захворілих на пневмонії зросла порівняно з попереднім тижнем більш ніж у 2,5 рази. Ріст захворюваності відбувся серед всіх вікових груп, однак найбільш інтенсивний — у віковій групі 30-64 роки. Показник захворюваності школярів на 44% нижчий за епідпороговий для даної групи населення”, – зазначив Байбарза.

Також лікар-епідеміолог надав рекомендації щодо попередження захворювань на грип та ГРВІ.

За словами головного позаштатного інфекціоніста Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА Лідії Войтенко, наразі госпіталізовано більше 400 хворих, що складає 5% від кількості захворілих. В області продовжується імунізація проти грипу, що є одним із найбільш ефективних засобів профілактики захворювання.

Насамкінець, Лідія Войтенко наголосила, що з 2009 на Полтавщині не зареєстровано жодного смертельного випадку від грипу, натомість від тяжких респіраторних інфекцій полтавці, нажаль, помирають щороку.

Читайте також