Ви тут:
Культура Полтавщина Суспільство 

На храмове свято Зіслання Святого Духа у Полтаві влаштували парафіяльний концерт

1 червня по всій Україні святкували Зіслання Святого Духа. Але на парафії Пресвятої Трійці це свято не просто одне з найбільших у році, але й ― храмове.

На святкове Богослужіння завітали Єпарх Харківський Василь (Тучапець), монахині з Харкова та із Дому милосердя (с. Деменки Кобеляцького району), а також отець Лукаш Майдан, священик з римо-католицького костьолу у Полтаві.

― Зіслання Святого Духа ― це виконання обіцянки Ісуса Христа, яку він дав своїм учням перед тим, як вознісся на Небо, ― пояснює о. Юрій Кролевський. ― Сам факт Зіслання ― це факт обдарування Святим Духом апостолів. Вони отримали дар нести Слово Боже різним народам, людям з різних країв.

Під час Літургійного служіння Владика Василь (Тучапець) виголосив проповідь на честь свята. Так, він пояснив вірним значення цієї події ― Зіслання Святого Духа ― для усіх українців.

― В сьогоднішній час ми особливо повинні плекати і розвивати у собі дари Святого Духа, ― наголосив єпископ, ― щоб за посередництвом цих дарів ми змогли віднайти об’єктивні та правдиві грані, на яких би творилася нова свідомість нашого народу.

Після Богослужіння діти привітали усю релігійну громаду та гостей парафії зі святом невеликою віршованою виставою та піснями. А Влада Ващенко, яка напередодні зайняла друге місце на Єпархіальному конкурсі сучасної релігійної пісні, виконала композицію «Підемо разом».

Олена Мельник

Система Orphus