Ви тут:

Представники Полтавщини увійшли до складу національної експертної групи щодо впровадження телемедицини в Україні

Департамент охорони здоров’я Полтавської облдержадміністрації обрали до п’ятірки регіональних консультантів національної експертної групи, яка займається впровадженням телемедицини. Разом з полтавцями, до неї увійшли медики Харківської, Дніпропетровської, Кіровоградської та Рівненської областей.

Про напрямки в медичній галузі, де першочергово впроваджуватимуть телемедицину, а також основні принципи реалізації даного проекту обговорили сьогодні на селекторній нараді під головуванням Віце-прем’єр-міністра України – міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадія Зубка. У нараді взяли участь директор Департаменту охорони здоров’я Полтавської облдержадміністрації Віктор Лисак та заступник голови Полтавської облдержадміністрації Олег Пругло.

Читайте також: Полтавщина – єдина область в Україні, в якій проводяться телемедичні консультації за 27 спеціальностями

Зокрема, Геннадій Зубко озвучив завдання, передбачені заходами з розвитку системи охорони здоров’я у сільській місцевості та впровадження технологій з використання телекомунікаційних засобів. Він назвав основні напрямки, за якими в першу чергу буде впроваджуватися телемедицина. Це кардіологія, пульмонологія, ендокринологія та дерматологія.

“Нам потрібно забезпечити три основні речі: спроможна сільська мережа з необхідною кількістю амбулаторій, сімейний лікар з належними умовам праці (заробітна плата, приміщення, житло, транспорт), сучасне оснащення та головне – можливості телемедичних послуг. Найбільш гостро це питання стоїть у сільській місцевості. Важливо забезпечити людям, які проживають у сільській місцевості, можливість отримання якісних медичних послуг. Агропромисловий комплекс може успішно розвиватися лише тоді, коли люди, які працюють у цій галузі, здорові», — підкреслив Геннадій Зубко.

Читайте також: Телемедицина на Полтавщині повинна допомогти жителю найвіддаленішого села”, – Андрій Пісоцький

До речі, під час селекторної наради зазначалося, що можливості та способи впровадження телемедичного проекту в Україні на Полтавщині вивчалися на прикладі лікарняних закладів Гадяцького району.

 

 

Перейти до вмісту