Як запобігти вербуванню дітей та молоді ворожими спецслужбами: на Полтавщині посилюють інформаційну безпеку та нагадують про кримінальну відповідальність
Як запобігти вербуванню дітей та молоді ворожими спецслужбами: на Полтавщині посилюють інформаційну безпеку та нагадують про кримінальну відповідальність
У Полтавській обласній раді відбулося засідання робочої групи щодо організації інформаційної кампанії серед учнів та студентства регіону про дії агресора (російської федерації), спрямовані на вербування дітей та молоді для протиправної, терористичної діяльності.
Участь у ньому взяли перший заступник голови Полтавської обласної ради Олександр Лемешко, заступник голови облради Лілія Руроєва, депутати Полтавської обласної ради Яніна Барибіна, яка очолила робочу групу, Олена Бабенко, Олександр Алексюк, Олег Діденко, члени виконавчого апарату облради, представники департаментів та управлінь Полтавської обласної військової адміністрації, Управління Служби безпеки України в Полтавській області, Головного управління Національної поліції в Полтавській області, Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій у Полтавській області, медіа.
Представники правоохоронних органів ознайомили присутніх із роботою, яку проводять серед учнівської та студентської молоді, щоб запобігти втягуванню її в протиправну діяльність, дії на користь ворога. Велику роль у цьому відіграють, серед іншого, інспектори Служби освітньої безпеки, яка почала працювати в навчальних закладах Полтавської області. На сьогодні вони присутні вже в понад 80-ти, і ця цифра поступово зростає. Інспектори СОБ проводять із дітьми інформаційно-просвітницькі заходи, роз’яснюють, як можна розпізнати ворога, що робити, куди звертатися за допомогою, якщо потрапили до нього на гачок, нагадують, що кримінальна відповідальність за терористичну діяльність (від 15 років за ґратами) настає вже з 14 років.
За словами представника СБУ, останнім часом російські спецслужби все частіше намагаються залучити до терористичних актів в Україні дітей, починаючи з 11-12 років. Ті часто сприймають ситуацію як гру чи щось подібне, не оцінюють критично можливі наслідки. За відсутності належного батьківського контролю дитина може пристати на пропозицію, озвучену ворогом, а потім не знати, як виплутатися. Тож присутні акцентували на тому, що потрібно доносити до дітей інформацію, що на будь-якому етапі вона може попросити допомоги – звернутися до батьків, інспектора Служби освітньої безпеки чи інших представників правоохоронних органів, зателефонувати на “102” тощо.
Для того щоб озброїти учнів та студентів Полтавщини потрібними знаннями, учасники робочої групи вирішили посилити, масштабувати інформаційну кампанію, що покликана запобігти втягуванню дітей та молоді в протиправну діяльність.